| CiocolataCuOreo a întrebat:

Heii TPU! Samponul Schauma si balsamul Dove cu mirosul fructului pasiunii sunt bune pentru par si pentru cresterea lui?
Dau funda pentru cel mai bun raspuns happy!

4 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Sunt produse bune, insa nu ajuta la cresterea parului.Iti recomand sa aplici ulei de ricin la radacina inainte de fiecare spalare, acesta stimuleaza cresterea parului.Mananca cat mai sanatos, bea minim 2l de apa in fiecare zi, de doua ori pe an incearca sa iei niste vitamine pentru imunitate..asa parul tau va fi mult mai sanatos si stralucitor.O data la 3 luni te sfatuiesc sa tunzi putin din varfuri. Dupa ce iesi din dus nu pieptana parul, deoarece acesta este foarte fragil si se rupe si nu-l freca cu prosopun, doar tapoteaza-l. Evita sa folosesti placa/ondulator/uscator de par, iar daca folosesti, da-te in prealabil cu protectie termica.Asa vei reusi sa ai un par sanatos..si un par sanatos va creste si frumos!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, sunt minunate!

| Miri97 a răspuns:

Nu iubita, din gama variata pe care o găsești in comerț nu te ajuta mai nimic. Trebuie sa te orientezi pe chestii naturale. Iti zic din proprie experiența ca am încercat toate sampoanele posibile, imi cădea f mult par, remediul l am găsit in samponul de la korona cu Cătina, ieftin si bun. Si din aceeași gama au șampon cu urzica pentru regenerare, sunt mult mai naturale fata de alte chimicale. Acum sa ti zic remedii naturale. Cel mai bun si cel mai sfânt este uleiul de ricin, o data pe săptămana aplicat pe par si stat câteva ore bune sau chiar toata noaptea, fac minuni. Dar trebuie sa te dai săptămana de săptămana timp de cel putin 2 luni pentu a avea rezultate. Si atunci cand il aplici e de preferat e sa te masei, alte uleiuri f bune: cocos, jojoba chiar si cel de măsline. Masti naturale mai poti sa faci din : ulei, ce preferi tu, un galbenus de ou si miere. Cantitatile depinde de mărimea si designer parului. Aceasta masca este benefica si pentru fata

| stefan237 a răspuns:

Ia-ti un sampon cu aloe vera...o sa-ti creasca mult mai repede parul!