| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Hello lume, vreau un pont despre asortatul unelor haine. Deci, mama a fost la cumparaturi fara mine si mi-a cumparat niste blugi scurti, de un albastru deschis, cu mici detalii florale la buzunare. Problema mea e ca nu imi plac, adica sunt prea "fancy" :v Nu sunt stilul meu deloc. Eu ma axez mai mult pe grunge si goth. Nu am haine cu care sa ii asortez...adica, cam toate hainele mele sunt negre,aproape, si nu imi place cum se vad cu albastrul ala. De exemplu, tricourile (sau bluzele,jachetele etc) mele sunt negre, gri, ori in dungi, cu logo-urile unor trupe, si mai am cateva cu detalii pastel, dar pe alea le scot din discutie. Am cateva topuri mai colorate, dar sunt asa, random si old. Si nici incaltaminte nu prea. Am multe perechi de tenisi, but all are black si cu detalii mai trasnite;-; sandale nu port deloc, am pantofi stil bocanci, sau cu tocuri mari pe toata talpa, gen punk. Am incercat in fel si chip sa ii potrivesc, dar nu merge, nu imi place pur si simplu. Mama spune ca ar trebui sa port si haine colorate, dar nu e genul meu. Cum pot sa asortez blugii cu ce am in dulap? Sau cu ce tip de haine pot? Sau pot sa-i modific, accesorizez, ceva sa nu mai fie asa "banali"? As aprecia mult daca mi-ati intelege modul, si daca mi-ati da un raspuns util.^^ Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai si tu macar un tricou alb?

| Assassina a răspuns:

Ai putea sa ii tai (https://youtu.be/2ruLJ9i5nBA).Si merg. Eventual poti sa ii tai si mai scurti si sa tragi de niste fire ca sa se vada asa, alb cu albastru.Si acopera detaliile alea cu flori cu o bluza mai lunga pe care ai putea sa o legi la brau cu o centura.Cizmele se portivesc foarte bine.Pantalonii sa fie asa:https://www.google.ro/......https?/url si sper ca te-am ajutat

| Zoyka a răspuns:

Dupa parerea ai putea sa ii asortezi cu un top chiar si unul negru si cu o pereche de tenisi poate gasesti vreo una alba daca nu iale pe cele negre nu e o problema. Poti sa iti pui o vesta subtire gri sau neagra si cam atit pentru ca sa completezi lookool stringeti o coada de cal si un machiaj finut cu un strugurel roz pe buze sau chiar poti sa aplici doar strugurel fara alte produse de makeup pe fata
Daca oftezi pentru makeup iti recomand sa folosesti coanceler (daca ai nevoie )pudra putin rimel blush si strugurelul si poti sa tii completezi sprincenele cu un creion fard gel de sprincene etc.
Sper ca te-am ajutat
Funda?

| Candygirl16 a răspuns:

Poti lua un maiou simplu negru, tenisi negri sau cu mici detalii florale si pantalonii de la mama ta!