Întrebare recomandată | AlexandraColar a întrebat:

HELLO TPU! Deci, am nevoie de un raspuns urgent: cum sa imi creasca parul mai lung repede?

Răspuns Câştigător
| Assassina a răspuns:

Cobina ulei de cocos, ulei de masline si ricin si pune-l intr-un recipient si incalzeste timp de 10 secunde la microunde si pune in cap.Maseaza timp de 10 minute pielea capului si lasa 30 de minute. Apoi spala-te. Repeta de doua, trei ori pe saptamana.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Parul normal creste cca. 0, 3 mm intr-o zi, deci 1 mm in 3 zile sau un cm intr-o luna.
Poti incerca diferite "solutii minune", dar in timp risti sa ramai chiar fara par.

| ascovit a răspuns:

Urgent, urgent, dar rezultatele se vad in timp, in cateva luni de zile, 5-6.
Poti incerca hairbust sau sa iti faci masca acasa cu ulei de ricin, galbenus de ou si vitamina A.

| kiri11 a răspuns:

Ulei de ricin, dar un ulei mai bun este cel din gama senso duo vivese happy. Incearca-l si vei vedea big grin

| Kandia15 a răspuns:

Ulei de ricin, ulei de cocos. Nu il mai usca cu feonul, mai ales vara cand e cald afara. Si tunde-ti odata la 2 luni varfurile

| Rozzovela a răspuns:

Intreaba la farmacie ce ulei poti folosi, sau ce combinatie de uleiuri... ei oricum stiu cel mai binewinking

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Recomand Revita, samponul pentru stimularea cresterii parumui de la DS Laboratories. Rezultate garantate.

| SoyLuna08 a răspuns:

Iti zic sa mergi la salon. Asa, gasesc ei o "solutie minune".

| steflazar a răspuns:

Poti incerca sa folosesti ulei de ricin.