| XxRoxanaxX a întrebat:

Cum fac sa imi creasca parul mai REPEDE?
Urgent! Dau vot si panglica la cel mai bun Raspuns

7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Uleiul de ricin este cel mai bun.Incearca niste tratamente naturiste.
Vezi aici http://healthy.kudika.ro/......rului.html

| DrunkenRat a răspuns:

Este gresit sa il tii strans laughing). Firul se deterioreaza daca este 'sufocat' de un elastic. Parul nu poate creste mai repede decat este natural, iar produsele din comert nu 'cresc parul', pur si simplu ajuta la cresterea lui. Parul meu creste cu o rata de 12cm/an, oh well, se poate si mai mult, insa nu ii facilitez cresterea in nici un fel. Daca vrei sa ai parul lung, trebuie sa mananci adecvat(sanatos) si sa ai o grija deosebita in timpul zilei sa nu il rupi la pieptanat sau la prins etc...

| Bijou a răspuns:

Foloseste un sampon bun natural, cu aloe vera, care regenereaza si hidrateaza. Vorbesc din experienta http://forever-aloe-vera.eu/produs/204

| AndreeaBanana a răspuns:

Pai poti face cate un masaj scalpului in fiecare seara si o data la saptamana poti sa te dai cu ulei de ricin amestecat cu ulei de masline inainte de spalare apoi te clatesti si te speli pe cap normal.De preferat sa nu iti usuci parul cu uscatorul. Fundita?:*

| Luannah a răspuns:

Trebuie sal ti prins cat mai strans, nu chiar sa ti-l rupi, dar destul.Si sa te speli cu apa de ploaie.big grin Eu asa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa folosesti ulei de ricin se gaseste in farmacii si nu este foarte scump.Presupun ca trebuie sa iti masezi parul cu el nu stiu sigur te mai documentezi si tu.kiss

| deyutza2001 a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare sa creasca eu am citit intr-o revista ca trebuie sa te piepteni de 3 ori pe zi cu mare grija si am incercat apoi m-am dus la doctorul de familie si l-am intrebat cum as putea sa fac sa imi creasca mai repede si mi-a spus sa am rabdare.