| dirtyraccoon a întrebat:

Hey! Stiti vreun sfat pentru parul care se incurca repede? Il spal de doua ori pe saptamana si in fiecare zi il dau cu ulei pe varfuri si il indrept cu placa doar ca se incurca si se infoaie si ugh...arata oribil....nu stiu ce sa ii fac. Help, please;(

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul tau este foarte degradat, fiind uscat si ars, de aceea se incurca, pentru ca folosesti placa atat de intens si este ars.
Singura solutie in cazul tau, este sa te tunzi si sa elimini tot parul ars!
In ce priveste uleiul, niciodata nu-l pui pe varfuri! Uleiul se pune la radacina firului de par doar, inainte de spalare cu 2-3 ore.

| dirtyraccoon explică (pentru Violleta2022):

Parul meu nu e uscat deloc, ba chiar din contra... legat de ulei multumesc pentru sfat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru dirtyraccoon):

Faptul ca se infoaie, este ca efect secundar al folosirii indelungate a placii de par, care usuca pana arde parul.

Nu trebuie sa fii nervoasa pe mine, eu doar ti-am explicat de ce ti se infoaie parul si ce faci gresit de este asa.

| dirtyraccoon explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt,, nervoasa pe tine,, laughing Multumesc pentru raspunsuri.

| GaZa1994 a răspuns:

Ai încercat conditioner? Balsam. Sau cum se numește pe acolo. Ala, in principiu, face minuni...

| dirtyraccoon explică (pentru GaZa1994):

Folosesc mereu si degeaba...

| Alexrey22 a răspuns:

E cam normal daca il speli de 2 ori pe saptamana, si il mai dai si cu ulei pe vârfuri sa arate oribil si sa fie încurcat, ți-aș recomanda sa il speli mai des si o data pe saptamana foloseste masca de par, si desigur la fiecare spălare foloseste conditioner.

| dirtyraccoon explică (pentru Alexrey22):

Daca il spal mai des, parul produce mai mult sebum si o sa se ingrasa ingrojitor si o gramada de fete isi dau parul cu ulei sa ca il protejeze de caldura si pentru a nu se degrada...si balsam folosesc mereu..asa ca.da...