| AlyAlyix a întrebat:

Heya, de ceva timp am în gând să mă fac albastră
Pentru că im soooooooooo poor ca sa mă fac la salon (JK) m-am gândit că o pot face si acasă.
Întrebarea mea este dacă e bună metoda cu amestecarea balsamului cu albastru de metil de la farmacie. Adică dacă se prinde culoarea.
*sa nu îmi ziceți că aș putea să ma murdaresc sau ceva de genul, am pelerine care mă pot ajuta*
Dacă mai știți și alte metode, păi sunt bine venite ^^

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Poți folosi albastru de metilen cât vrei, dar după ce o să te colorezi, tot o să se ia pe haine, perne și așa mai departe.
Altă metodă ar fi cu hârtie creponată..eu pe asta o folosesc, albastru de metilen nu-mi mai place.
O zi plăcută!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerneala Pelican

| ElenaSt2011 a răspuns:

Poti incerca sa cumperi un spray colorant de par. Eu am avut unul pe culoarea albastra cumparat cu multi ani in urma dintr-o revista.

Initial am comandat un spray auriu sau argintiu sa am pentru ocazii, de exemplu petreceri, dar din greseala sau poate intentionat, mi-au trimis un spray pentru par, culoarea albastra.

Nu mai imi amintesc numele firmei.

Oricum, este ceva mai sigur decat sa iti prepari tu o substanta, care iti poate arde parul, daca nu stii cum sa o faci.

Daca nu stii unde sa cauti acest tip de spray-uri, poti scrie pe Google site-uri cu reduceri si vezi ce oferte gasesti.

Exemplu de astfel de site-uri sunt:
www.crocodilo.ro www.vulping.ro
BestDealz OfertEle okazii.ro

| Misfits a răspuns:

Culoarea nu se prea prinde, so yeah.
Merita totusi sa incerci

| AlyAlyix explică (pentru Misfits):

O sa incerc astazi, sa ma conving
Poate se prinde. Am o culoare de par destul de deschisa

| CarmenElenaa a răspuns:

Albastrul de metil se ia pe haine etc, cand m-am facut cu el am lasat perna albastra, deci nu merita
Poti incerca o spuma coloranta happy