| Ava1231 a întrebat:

Mai sunt fete pe aici ce au parul subtire/rar?
Va simțiți complexate?
Ce tunsoare aveti? Cum il aranjati?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mergi la coafor si solicita un sfat unui hairstylist.
Dacă ți l-ai face încrețit/ spiralat (cu solutie permanent) probabil că va crea iluzia de volum. Dar nu-i indicat să ti-l faci acasă... Fiindcă, fără experienta, poți tine solutia mai mult decat e recomandat si ți l-ai ars...

http://xmodax.com/coafuri-pentru-par-subtire-si-rar/

| Ava1231 explică (pentru floresdemayo):

Nu exista ceva ce urasc mai mult decat parul cret/ondulat

| floresdemayo a răspuns (pentru Ava1231):

E decizia ta. Dar e frumos, cui îi stă bine.winking

Ti-am zis, du-te si intreabă o coafeză cu experiență, ele au la firmă și un catalog cu diverse coafuri și iti arata care te-ar avantaja...

| Furnicuta000 a răspuns:

Parul rar arata bine tuns mediu, bob. Daca e lung arata cam neingrijit. Si nu facut blond pentru ca blondul subtiaza firul de par si va fi si mai subtire si se va rupe

| anais13 a răspuns:

Eu am un par destul de rarut, dar nu ma simt complexata cu așa ceva. Trebuie sa înveți sa-ti îmbrățișezi "defectele" și sa le faci sa fie frumoase. De obicei tunsorile scurte o sa facă ca parul tău sa para mai des, iar de aranjat eu doar îl îndrept, îl prin coada, lucruri din astea lejere

| Ava1231 explică (pentru anais13):

Ce lungime are? happy