| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am vopsit părul brunet. Dacă folosesc cremă decolorantă, voi reveni la culoarea mea naturală (şaten) sau părul devine blond-alb?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu poți obține culoarea dorită, decât să-l lași să crească iar pe viitor să fii mai atentă la alegerea culorii!
Pa, pa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Parul se va deschide la culoare.Dar te sfatuesc sa nu faci asta de capul tau, mergi la un salon.

| adinaTPU a răspuns:

Daca ti-l decolorezi cu crema, va fi galbui. Culoarea se mai duce la spalat, in timp. Sau cumperi direct culoarea ta naturala si te revopsesti. Parul se mai decoloreaza si de la soare, dar nu poti sta mult pentru ca faci insolatie

| Laughin4now a răspuns:

Părul tău va lua culoarea blond-deschis, deschis; plus că decolorarea nu e bună pentru păr, e nesănătoasă şi îţi face părul să pară uscat. Vrei să îl ai din nou şaten pentru că nu îţi place cum îţi stă? Eu zic că după câteva spălări şi mai ales dacă ieşi afară, la o plimbare când e soare sau dacă mergi la ştrand, oricum culoarea îşi va pierde din intensitate.

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru Laughin4now):

Eu am tenul deschis la culoare iar brunetul acesta mă prinde oribil. Îmi doresc nespus de mult să revin la şatenul meu...Despre decapaj ce părere ai? Ar funcţiona?

| Laughin4now a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Probabil că ar funcţiona dacă te-ai lăsa pe mâna unei persoane în domeniu, care chiar ştie ce face. Dacă nu, te-ai putea revopsi sau chiar nu ştiu ce să-ţi zic. Ai dreptate, ten deschis şi păr brunet nu se potrivesc.

| PandicorniiExistă a răspuns:

Blond-alb.