| Diana006 a întrebat:

Nu am ochii foarte mari dar vreau sa ma machiez in asa fel incat sa para ca am ochii mari. Sa para natural, ca vreau pentru scoala

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Uite un truc foarte bun: da-te cu dermatograf alb pe pleoapele de jos.
Sau in colturile externe ale ochilor. Alta varianta ar fi sa te machiezi in nuante cat mai deschise (auriu, roz, etc) pentru ca nuantele inchise micsoreaza ochii.

7 răspunsuri:
| Darkangelzn a răspuns:

Eu zic ca ochi mari sunt frumosi si trebuie sa ii machezi pe pleoape cu verde si jos cu albastru asa o sa apara ca ai ochi mari. Funda love struck?

| LittleHobbitLover a răspuns:

Machiaj de scoala: putin rimel, fard de ochi nude -fara sclipici-, balsam/luciu de buze si eventual, pentru efect de ochi mari, creion alb.

| raluca155 a răspuns:

Acelasi lucru ti-l spun si eu, da-te cu un dermatograf alb pe pleoapele de jos, iti vor pune ochii in evidenta, iar pe pleoapele de sus da-te cu nude, ceva care sa nu iasa in evidenta, si apoi aplici tus de ochi, sau creion ( sa nu fie foarte groasa linia), si apoi rimmel.

| PrintesaPerfecta a răspuns:

Depinde si ce culoare sunt ochii tai:
-Daca sunt verzi da-te cu fard auriu sau maro.
-Daca sunt caprui da-te cu fard rosu sau albastru
-Daca sunt albastri da-te cu fard verde sau portocaliu big grin
La sfarsit da-te cu tus.Astfel ochii o sa-ti iasa in evidentawinking! Sper ca ti-am fost de folos :*!

| Diana006 explică (pentru PrintesaPerfecta):

Vreau doar un contur la ochii care sa imi faca ochii mai mari.

| PrintesaPerfecta a răspuns (pentru Diana006):

AAAA...Foloseste tusul pentru ochi, niste rimel si contureaza ochiul cu un creion de ochi negru happy Astfel ochii tai vor fi mai mari. Daca ai vreo nelamurire sa-mi ziciwinking.

| Diana006 explică (pentru PrintesaPerfecta):

Multumesc!