| Hrib_Erika_2000 a întrebat:

O metoda de a scapa de coșuri? (Nu vreau creme sau altceva din farmacii) ceva traditional. Va rog sa imi recomandati din proprie experienta. DAU FUNDAA.

Răspuns Câştigător
| Sparkii a răspuns:

Buna si eu am avut cosuri.Iti dau 2 sfaturi crema Zynerit e buna si Cutaden si leacuri babeste cum s-ar zice Ia o lamaie si zeama din ia puneti-o pe fata. Dati cu crema inainte de a iesi afara nu conteaza ce crema. Fata de perina trebuie schimbata la 2 sau 3 zilee.Am incercat si eu un remediu cu cirese zeama de la cirese contine vitamina C le-am luat si am luat jeama lor dar asta o poti face doar vara. Spalate des pe fata si nu brea sucuri cu acid nu manca mancaruri nesanatoase dulciuri.Eu am Zynerit si in 1 saptamana de cand il aplic si am o fata uscata a distrus toata bacteria de la mine de sub piele si ma spal din 5 in 5 minute. Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| andreea19931986 a răspuns:

Bună mie imi merge foarte bine cu usturoiul, il cureți, il tai pe jumătate un catel și îl freci pe coșuri.e foarte bun te va ustura putin dar e eficient

| Sparkii a răspuns (pentru andreea19931986):

Va duhni daca o va facelaughing)

| andreea19931986 a răspuns:

Nu va duhni pentru ca se va va spală logic pe fata după. ..sau poate tu nu te ai spalalaughing))))

| Blonda1 a răspuns:

Am avut si eu probleme cu cosurile si cautam ca si tine remedii naturale, dar crede-ma ca niciuna nu este buna asa cum sunt recomandarile facute de un dermatolog. Crede-ma ca am incercat toate remediile naturale de pe internet si acum doua sau trei luni am fost la dermatolog si mi-a recomandat o crema Ac de la avene si un gel mask si dupa o luna tot o crema hidratanta si mask gel plus si un gel de curatare. Iti spun ca cea mai buna metoda este sa mergi la dermatolog...proprie experienta.