| PiessosTacoss a întrebat:

Parfumurile tester de pe site-urile parfumuritestere si parfumuridutyfree sunt legit?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!
Testerele sunt facute pentru a fii oferite gratuit companiilor care vand parfumuri, sa fie deschise si folosite in magazin, ca tesre de catre clienti.
Cine le vinde, o face ilegal.

| PiessosTacoss explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc dar întrebarea este daca sunt identice ca cele la prețul întreg, din punct de vedere a persistentei si a mirosului

| Violleta2022 a răspuns (pentru PiessosTacoss):

Intrebarea ta era daca parfumurile (fara taxe) sunt "legit", adica legale si eu ti-am spus ca nu sunt legale, fiindca testerele se ofera pe gratis magazinelor pentru a fii testetate de clienti, deci NU este legal sa fie vandute.
Nu vad nicaieri nici o intrebare de miros...

| RobertMoon a răspuns:

Nu. Alea sunt site-uri fantoma care vand fake-uri adica replici de 2 bani care arata aproape la fel, dar continutul este pipi. Daca vrei un site cu parfumuri originale care vinde si testere originale intra pe Vivantis. https://www.vivantis.ro/testere/

| alexandradlr a răspuns:

Pai depinde, trebuie sa vezi întâi dacă și site-ul este legit.