| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei ce sunt reprezentanti la oriflame ce inseamna pret de catalog, adica comanzi la pret de catalog? Pretul din catalog?

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Nu este dubios, primesti livrare gratuita daca dai comanda peste 50 lei. Singura problema, ca sa ma exprim asa, cu Ladys este ca platesti cu bani jos. Adica atunci cand vine comanda tu trebuie sa ii dai banii curierului. In rest eu o consider o firma buna pentru ca are produse bune si la preturi mici iar eu chiar ma descurc mai bine ca reprezentant Ladys decat ca reprezenant Oriflame unde deja sunt prea multi reprezentanti.

8 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Eu sunt reprezentant la Ledy's dar am fost si la oriflame. Idea e ca tu primesti un catalog dupa care vinzi. Atunci cand plasezi comanda tu obti un discount in functie de valoarea comenzi. Cu cat comanda este mai mare cu atat discauntul este mai mare.

| anonim_4396 explică (pentru GabrielaIoana):

Si cum sunt produsele la Lady's? Stiu ca livrarea lor e gratuita, ceea ce suna cam dubios, ca la avon si oriflame costa.

| anonim_4396 explică (pentru GabrielaIoana):

La oriflame poti da comanda pana in ultima zi a perioadei?

| anonim_4396 explică (pentru GabrielaIoana):

Si la Lady''s in cat timp primesti comanda? Cate zile ia?

| GabrielaIoana a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de cat de aglomerata este perioada. In maxim 3 zile o primesti.Eu de obicei o primesc in 2 zile.Se livreaza inclusiv sambata. Daca vrei si alte detalii putem vorbi pe o adresa de mes.

| anonim_4396 explică (pentru GabrielaIoana):

O ultima intrebare, cei ce au 16 ani se pot face reprezentantii la lady's sau trebuie sa completeze un formular unul dintre parinti?

| GabrielaIoana a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu semnezi niciun formular dar te inregistrezi cu unu din numele parintilor. Asta e mai mult o procedura standard pentru ca atunci cand iti vine comanda curierul nu iti cere nimic. Ideea e ca atata timp cat tu ii platesti livrarea pe ei nu ii intereseaza cine o ridica. As fi bucuroasa daca am mai vorbi, iti mai pot da detalii despre produse si altele.Te pot ajuta si cu inregistrarea.Ti-am lasat id-ul meu de mes pe privat.

| GabrielaIoana a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este dubios, primesti livrare gratuita daca dai comanda peste 50 lei. Singura problema, ca sa ma exprim asa, cu Ladys este ca platesti cu bani jos. Adica atunci cand vine comanda tu trebuie sa ii dai banii curierului. In rest eu o consider o firma buna pentru ca are produse bune si la preturi mici iar eu chiar ma descurc mai bine ca reprezentant Ladys decat ca reprezenant Oriflame unde deja sunt prea multi reprezentanti.

| dadine a răspuns:

Pretul de catalog e pretul cu care vinzi produsul adica pretul recomandat de vanzare, tu fiind distribuitor/reprezentant dai comanda cu pretul de distribuitor, logic, ca sa iasa profit.