| RaLuaCH a întrebat:

Pentru fetee! Deci : m-am epilat inghinal cu bicul si mi-au aparut niste iritatii, nu e prima oara dar acum cand merg la plaja nuvreau sa se vada ca m-am epilaat! ajutor! ce sa fac cum sa ma epilez? ce creme sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| PeAripiDeVant a răspuns:

Hey.
Secretul pentru a evita iritatiile este sa te epilezi in sensul cresterii parului si nu invers.
PS:Ai grija cu cremele...pot aparea iritatii si de la ele. Daca incerci, testeaza mai intai pe o portiune mica din piele.
Bafta!

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Eu îţi recomand să foloseşti fie o cremă epilatoare, fie ceară. Nu vor mai apărea iritaţii aşa!
Dacă alegi să te mai epilezi cu bicul, nu uita să dai în sensul creşterii firelor de păr şi nu invers.
Eventual să dai cu puţin Spirt când termini treaba.
Pa-pa.

| Seby90 a răspuns:

Pai e simplu, urmeaza sfatul cu crema si directia... si totul se rezolva. apropo, unde mergi tu la plaja? waiting

| RaLuaCH explică (pentru Seby90):

Uite la el.

| Seby90 a răspuns (pentru RaLuaCH):

Crezi ca eu mai stiu? laughing

| DiazAndreea a răspuns:

Farmec in 3 min, si nu mai folosi bigul in acea zona...

| MandyMaya a răspuns:

Orice crema depilatoare pentru pielea sensibila

| MarinaaMrnn a răspuns:

Foloseste crema de epilat Farmec cu efect in 3 minute! Este forte buna pentru zona inghinalahappy

| DiiianaSiAtat a răspuns:

Ai putea sa te speli inainte sa te epilezi. dupa ce te.ai epilat da-te cu niste crema de corpwinking

| DimLight a răspuns (pentru DiiianaSiAtat):

Ai putea?! e obligatoriu ca inainte de epilare in orice zona sa te speli