| UrsuletZzZzDePlush a întrebat:

Pentru inceput, parul meu este foarte schimbator la culoare.
Cand m-am nascut eram blonda.Cam pe la 4-5 ani eram bruneta.
De cand mi-am lasat parul sa creasca, este : vara saten [deschis], iarna saten [inchis]
Cum sa fac sa nu mai se schimbe culoarea?
Cum sa fac parul sa fie blond/brunet [fara sa ma vopsesc]?
Am auzit ca daca ma clatesc pe par cu ceai/sampon de musetel [prefer samponul] mi se face parul mai blond si daca ma spal cu ceai/sampon de ________ [completeaza ca nu stiu] mi se face mai brunet.
Este adevarat?
Daca ai avut rabdare sa citesti intrebarea inseamna ca iti pasa de mine.Multumesc.Rasplata desigur, funda.

3 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Frunze de nuc sau cafea(asta era ce a ce trebuia sa completam)da intr-adevar merge dar asta inseamna sa te clatesti de fiecare data cu solutiile astea dupa ce te speli si rezultatele o sa apara cam peste 2-3 lunii(adica nu o sa se vada rezultate din prima)

| miha90z a răspuns:

Ai putea sa te folosesti de musetel sa iti deschizi parul sau de nuc sa iti inchizi parul, dar nu te astepta la o schimbare chiar de la prima utilizare. Trebuie sa ai foarte multa rabdare ca sa poti vedea un rezultat. Totusi ai putea sa incerci sa folosesti un nuantator sau vopsea fara amoniac

| crynys a răspuns:

Da este adevarat daca clatesti parul cu ceai de musetel se face parul mai blond si daca te speli cu ceai/sampon de frunze de nuc se face mai brunet.