| tsuyuma a întrebat:

Poate cadea parul de la uleiul de ricin? Am observat ca de fiecare data cand il uitilizez imi cade destul de mult par dar nu sunt sigura, poate cade la fel de mult ca de obicei doar ca dand cu mana prin par si vazand ca-mi cad vreo 50 de fire sau mai multe m-am speriat, tin sa mentionez ca am dermatita seboreica si ma spal la 3-5 zile depinde.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este dovedit deja ca uleiul de ricin INTARESTE radacina firului de par nu ca-i produce caderea.
Caderea parului se poate produce din cu totul alte motive: hormonale, chimice (din cauza vopselei sau decolorarii), folosurae de geluri, cerme, spune, aparate electrice samd.
Nu ai nici un motiv sa te sperii, fiindca caderea sub 100 de fire de par pe zi, este considerata NORMAL!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește șampon Nizoral pentru dermatita seboreica, din cauza dermatitei îți cade parul, și a stresului, nu are legătură cu uleiul de ricin, și uleiul de ricin nu regenerează, sau accelerraza creșterea parului, accelerarea parului este strict determinata de genetic!
Folosește șampon NIZORAL.