| Mihaela023 a întrebat:

Produsele de la Clear&clean sunt bune?

AS vrea sa stiu in special despre gelul de puncte negre.Gelul pentru puncte... ajuta si la cosuri?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Draga mea, inainte sa apelezi la produsele din comert, le-ai incercat pe cele din camara ta? Iti voi spune secretul meu, cu care am scapat de cosurile negre. Foloseste saptamanal o masca alcatuita din tarate de grau, miere si zeama de lamaie. Dupa ce te speli cu ea, folosete neaparat o crema hidratanta (Gerovital - 15 lei). In plus, poti scoate foarte usor punctele negre pronuntate daca faci o baie de aburi, dupa care, cu un tifon steril infasurat in jurul degetelor, apesi usor zona respectiva. Ai grija sa dezinfectezi dupa si sa nu iesi din casa cel putin 3 ore, pentru ca porii sa aiba timp sa se inchida si sa eviti astfel inflamatiile. Pentru mai multe sfaturi legate de frumusete si ingrijire, acceseaza siteul: www.divahair.ro. Un gand bun, Elena.

3 răspunsuri:
| G a răspuns:

Eu folosesc blackhead cleanser de la clean&clear (ala lichid). daca ai tenul sensibil nu ti le recomand, ca au o groaza de alcool in ele. nu stiu daca produsele pentru puncte negre sunt bune si pentru cosuri, lichidul asta mi-a mai redus din puncte dar la cosuri nu m-am uitat (oricum, am putine cosuri deci n-am nevoie).

| AngelOnEarth a răspuns:

Am cumparat si eu produse de la Clean&Clear, chiar pentru. puncte negre. Iti recomand crema aceea cu granule. Nu cred ca ajuta pentru cosuri, dar sigur iti curata bine tenul si iti lasa pielea catifelata.

P. S.: Nu-ti recomand solutia lichida de la Clean&Clear pentru. ca pe mine ma arde fata dupa ce imi dau cu ea.

Răspuns utilizator avertizat