| IateyourCookie a întrebat:

Sall.Corectoarele.rimerlurile dauneaza fetei? Dar creionul Dermatograf? Vreau sa stiu cat mai multe despre machiajul fetei, dar nu folosesc fard de ploape si din astea. doar ce am mentionat mai sus si luciu. mersi :X

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu uităm că au diferite componente care le fac să reziste mai mult în timp, în diferite condiții, etc. și de aceea este recomandată demachierea în fiecare seară, fie ca s-a folosit sau nu un machiaj peste zi!
Pa, pa.

| ioana_3915 a răspuns:

categoric ca dauneaza dar daca nu folosesti prea des nu are ce sa-ti faca. Dar cel mai important lucru este sa te demachiezi dupa ce le folosesti.

| emy a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu,rimeluile cam dauneaza ochilor daca sunt folosite prea mult. Celelalte,nu stiu chiar bine.Dar seara, inainte de culcare, este obligatoriu sa te demachezi.Toate cele bune!

| nikywillrock a răspuns:

Nu mai bine ramai tu naturala?

| Amalia_8284 a răspuns:

Umpic mai nu si mult cam da

| sabinutza_8745 a răspuns:

Corectoarele.rimerlurile dauneaza fetei si creionul Dermatograf si machiajul dauneaza foartee mlt dar nu conteaza daca te dai cu luciu de buze

| SoRyneL0 a răspuns:

Da daunaza pot provoca deiferite boli ale fetei