| Venusgirl a întrebat:

Sall, TPU. e adevarat ca ciocolatele si laptele aduc la acnee pe fata? ce alimente mai sunt atit de daunatoare fetii?

3 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Alimentele cu un continut glicemic mare se spune ca ar inrautati acneea. Laptele are grasime si ciocolata are zahar. Amandoua iti maresc glicemia destul de mult.

| dianainsta01 a răspuns:

In general alimentele bogate in grasimi si tot felul de prosti din astea iti fac cosuri, dar nu e obligatoriu. Mie, personal, dermatologul mi-a spus ca ar fi bine sa renunt de tot la fast food si sucuri din comert, la mancarea condimentata si excesul de dulciuri. Cam atat.

| Kirra21 a răspuns:

Nu este adevarat! Acneea iti apare pentru ca esti in perioada adolescentei. Te dezvolti. Daca o luam asa, ca ciocolata cu lapte produce acnee, nu mai mancam nimic ca toate produc cate ceva.