| AdeeAdelyna83 a întrebat:

Salut.Am cumparat acum cateva zile o crema de zahar de la Veet pentru epilare(functioneaza foarte bine)dar pe ea scrie ca nu se foloseste si in zona intima sau anala.Intrebarea mea este:de ce nu? Ce este atat de periculos? Voi fetelor, folositi acea crema de zahar si pentru zona intima?

Răspuns Câştigător
| Den1sa a răspuns:

Daca ar fi crema de zahar facuta de tine acasa cu suc de lamâie si apa ai fi putut sa o folosesti fara probleme dar in acea crema de zahar exista multe alte ingrediente care iti pot irita pielea

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca o sa te ardă...

| Eireann a răspuns:

Eu ma epilez cu zahar la salon dar nu am auzit ca nu e bine sa o folosesti inghinal. E posibil sa aiba dreptate ceilalti, are aditivi periculosi.

Răspuns utilizator avertizat