| ovidw a întrebat:

De la o vreme imi cade parul dupa fiecare dus gasesc cada plina de fire de par(TIN SA PRECIZEZ CA NU FOLOSESC PLACA, GELURI, SAU FIXATIVE0
doar samponu meu. Mi-am luat si sampon de par special pentru aceasta cauza a redus caderea da nu in totalitate doar cu aproape 50 % din cemi cadea inante.IN RITMUL ISTA O SA CHELESC HELP!crying

Răspuns Câştigător
| JokoSmile a răspuns:

Hi. Crede-ma stiu prin ce treci sad, aceeasi problema o am si eu sad si de asta mi-e frica si mie laughing. Imi cade parul groaznic, eu mai folosesc si placa, iar prin iarna foloseam foarte mult fixativ sad si am vazut ca imi cade si mai tare parul si am renuntat mai usor la placa si fixativ, am incercat tot felul de produse de care am auzit ca sunt bune, care unele au dat rezultate doar pentru o perioada scurta de timp iar altele parca mai rau imi faceau sad. Asa ca m-am tinut de mult sa merg la dermatolog sa vad ce se intampla, asa ca saptamana trecuta am fost la dermatolog, i-am zis ca imi cade parul, mi-a dat un sampon de la Vichy si niste Zinc. Mi-a mai dat sa fac si niste analize si ma voi duce cu ele saptamana viitoare la ea sa vedem care e problema si sa imi dea ceva sa nu imi mai cada asa de mult parul sad love struck. Sincer nu ma incerca diverse produse dupa auzite ca poate sa iti faca mai rau sad, daca esti minor si mergi la dermatolog nu te costa nimicwinking.
Peace kiss

3 răspunsuri:
| andreiandre a răspuns:

Foloste un tonic de la Wella din gama Sp(System Profesional)

| Coco2730 a răspuns:

Ai o alimentatie nesanatoasa? Stilistul meu mi-a zis ca acesta e unul din motivele frecvente ale caderii parului. Mananci proteine, vitaminele B, zinc si seleniu? In plus, mi-a recomandat un masaj capilar dupa fiecare spalare. Sper sa te ajute.

| ovidw explică:

Nu cred ca aliemntatia e de vina mananc mult fructe si legume acum mi-am luat o solutie speciala pentru par sa vad daca are efect