| DirviziuQ a întrebat:

Nu stiu daca este categoria buna. Crema mea de protectie a expirat anul trecut, are ceva daca o folosesc si anul acesta sau nu isi face efectul? Multumesc

10 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Nu folosi niciodata ceva ce a expirat! Recomand cremele de protectie solara de la Nivea, ai multe variante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu-ti cumperi una noua si sa risti. Pana la urma e vorba de sanatatea ta.

| DirviziuQ explică (pentru anonim_4396):

Stii, problema e ca acum 2 ani am fost des la strand si de cateva ori am uitat sa imi iau lotiunea si am tot cumparat, asa s-a adunat. Anul trecut nu am fost deloc asa ca nu am apucat sa o folosesc, iar anul acesta vreau sa merg dar sunt expirate, imi pare rau pentru banii aruncati atunci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DirviziuQ):

Mda...te inteleg asa patesc si eu, mereu imi ramane nefolosita, dar o refolosesc cel mult anul viitor, nu peste 2 ani.Acum nu stiu ce sa zic..asta e data viit esti mai responsabila si iti iei de acasa..sau cel putin cereai de la prietene...noi asa facea daca isi uita cineva crema de protectie happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau responsabil happy

| DirviziuQ explică (pentru anonim_4396):

Nu prea imi place sa iau de la altii, chiar daca is lucruri banale, asa is eu, mna.

| j1NNNx a răspuns:

S-ar putea sa te umplii de varice. Nu iti recomand s-o folosesti daca e expirata. Pentru pielea ta, e exact cum ai manca tu ceva expirat

| kiri11 a răspuns:

Efectul si-l poate face dar nu si cel dorit big grin. Iritatii sau alte feluri de boli ale pielii pe care cu siguranta nu ti le-ai dori

| Ruxandra15 a răspuns:

Vei face o reactie adversa. Pentru a nu patii asa ceva cumpara alta.

| AlexandruHS a răspuns:

Salut! Decat sa ai o iritatie folosind-o mai bine iti cumperi alta. Desi este posibil sa nu te afecteze mai bine nu risca pe propria piele. happy