| UsSerName a întrebat:

Salut, prietenei mele ii pica parul sad s-a vopsit si se indreapta mai tot timpul, cred ca la ars cu ce trebuie sa dea pe el sa nu mai pice? dau funda...chatterbox

4 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Sampon Hegron Balans pentru regenerarea parului si special creat pentru cel vospit, si sa foloseasca eventual si crema pentru regenerare, ca sa mai protejeze putin parul de placa. Uite aici: http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=126
http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=180

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Trebuie să-l lase în pace. Să nu se mai îndrepte. Spune-i să meargă să se tundă pentru că dacă are părul ars nu are ce mai face cu el. Şi să-şi cumpere un şampon pentru regenerare. Căderea părului poate fi şi din cauza vopselei. Baftă!

| kiss a răspuns:

Da, uleiul d ricin e foarte bun dar daca parul e ars cel mai bine ar fi sa-l tunda si sa nu-l mai indrepte asa des.
nizoralul, il gaseste la farmacie si opreste caderea parului. eu am folosit atat uleiul de ricin cat si nizoral si spun ca e mai comod si mai simplu sa ti speli parul cu nizoral.
bafta sper ca te-am ajutat happy

| Katyusha_4814 a răspuns:

Il poate da cu ulei de ricin sau cu un sampon anit-caderea parului; un ser regenerator. Cel mai bine e sa mearga la dermatolog. Eu am fost pentru aceeasi problema si mi-a dat un sampon foarte bun care incepea cu K (mi-am uitat restulhee hee )
Parul nu iti cade pentru ca te indrepti in cazul in care ai o placa buna (Ceramica alba sau neagra, cu temperatura reglabila) Cele mai bune placi sunt cele peste 2 milioane (poti fi sigura ca e de ceramica)