| Spendy a întrebat:

Salut sunt baiat si am o problema cu sprancenele, sunt prea mari voluminoase. Ce sa le fac, sa le mai subtiez sau sa le las asa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fie Mergi la salon si ceri o pensare a sprancenelor in plus sa ramai cu un aspect decent fie rogi o colega care se pricepe, pe maica-ta de exemplu.(oricm ar fi tot la salon e mai in regula sa ajugi cu o fotografie a sprancenelor pe care doresti sa le ai; sigur gasesti ceva forme de sprancene masculine pe net ca sa te inspiri si sa o ajuti si pe dna de la salon).iar pe viitor incearca sa ii pastrezi forma pensand la 3zile(daca nu doresti sa ajungi prea des la salon).
Succes.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ai sprâncenele mult prea stufoase, prea mari în raport cu restul feţei, ca să nu rişti şi din lipsa de experienţă, pentru prima dacă (cel puţin) ar fi înţelept şi sănătos să te duci la pensat la un salon, să-ţi dea un specialist o formă estetică, naturală şi cât mai simetrică, după care în timp te vei putea lua şi singur.

Pregăteşte-ţi acasă o trusă cu o pensetă de calitate şi o forfecuţă (pe alocuri este posibil să fii nevoit să iei puţin şi din lungimea firelor rămase). Succes!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pensează-te!
Cumpără-ți o pensetă bună, vezi că sunt pe calități ș'astea
: )), apoi, te duci în oglindă, iar pregătirea o faci așa: aplici o cremă, apoi îți masezi (puțin... mai dur), cu vârful degetelor sprâncenele. Atunci când te vei pensa, zona masată, va fi "aproape" anesteziată.
Dacă ești băiat, lasă-le ceva mai voluminoase, acum, nu îți recomand să le dai o formă subțire, precum a fetelor. big grin
Atenție la pensat, ca să nu fi nevoit să aplici și creion dermatograf, pentru eventualele corecturi. : ))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un salon. E mult mai bine si in plus vei fi sigur ca nu iti strici sprancenele. Acolo stiu ce forma sa iti dea si cat de groase sa ti le lase ( ca sa arati a baiat ).

| 4343gddhkied a răspuns:

Acuma depinde de infatisarea ta, consulta un specialist si te va ajuta.

| Spendy explică:

Mersi tuturor, nu pot alege un castigator laughing)))

| Holograf1100 a răspuns:

Exista ceara depilatoare la Koufland.happy

| Mk01 a răspuns (pentru Holograf1100):

No mă şi tu iei sprâncenele cu ceară? Isteaţă mişcare.
Pensează-te frate, e simplu şi nu doare aşa tare de la un timp happy.