| Krs123153 a întrebat:

Salut, TPU. Am 17 ani si folosesc o crema hidratanta Gerovital plant dar am tenul lucios de la ea. Tenul meu este mixt, este ok crema sau trebuie sa o inlocuiesc, care este mai buna pentru tenul mixt?

2 răspunsuri:
| biadia a răspuns:

Pe orice crema scrie pentru ce tip de ten este buna

| Capsunicaaaa a răspuns:

Salut! happy Daca ai tenul mixt, iar de la crema ai tenul lucios nu e deloc ok! Trebuie sa o schimbi neaparat. Eu folosesc "Elmiplant skinnergy break free", dar iti zic ca nu e cea mai naturala crema. Are alcool si parfum care nu sunt recomandate pentru ten. Eu o folosesc pentru ca nu am vazut efecte negative si nu am un buget foarte mare incat sa imi permit creme mai scumpe. Am folosit si dermato-cosmetice, dar si aceasta crema e aproape la fel la capitolul hidratare. O poti incerca pe aceasta sau creme pe care scrie ca sunt pentru ten mixt/gras. Incearca sa nu te indrepti chiar la cele mai ieftine. De obicei acelea nu fac mai nimic si sunt pline de iritanti unele. Sper ca te-am ajutat happy