| MelindaVictoria a întrebat:

Ce masca folositi pentru cosuri si hidratare a fetei?

6 răspunsuri:
| Happy4you a răspuns:

Buna, happy
Eu pentru cosuri folosesc o crema cu antibiotic de la farmacie. Iar cosurile dispar in 2-3 zile de tot.
Pentru hidratarea fetei folosesc o crema hidratanta. Consider ca am un ten destul de dragut.
Dupa cum ai observat eu nu folosesc masti, nu spun ca acestea nu sunt bune...dar inca nu le-am incercat.
:* O zi buna!

| wolder a răspuns (pentru Happy4you):

Cum se numeste crema cu antibiotic

| wolder a răspuns (pentru Happy4you):

Masca nu folosesc, doar imi exfoliez pielea si ma dau cu creme pentru cosuri
imi hidratez fata cu o crema obisnuita hidratanta, dar sa stii ca solutiile grasa fac rau tenului acneic

CITESTE aici sfaturi pentru acnee:

http://deearockon.blogspot.ro/2014/04/sfaturi-pentru-acnee.html

| Happy4you a răspuns (pentru wolder):

Eu nu am acnee :*
Folosesc Baneocin..stiu ca vei spune ca este o crema pentru lovituri.dar sa stii ca e utila impotriva cosurilor. Oricum depinde si de tenul fiecaruia big grin

| Ciul_Izabela_1999 a răspuns:

Cafea cu ou si lasa să se usuce si dupa aia spalate si ti se duc cosurile negre