| Crs a întrebat:

Ceva tratamente naturiste pentru buze, sa nu mai fie crapate si sa fie mai moi?

11 răspunsuri:
| miauu a răspuns:

Dale cu fond de ten
s-au cu miere=zahar brunwinking

| andreea7520 a răspuns:

@ °º•★Madu★•º°, fondul de ten nu este bun pentru aşa ceva! Mie au început să-mi crape de la frig şi de la fond de ten! Cred că voi încerca şi eu ce a spus Bia, thanks!

| dia_2587 a răspuns:

Dupa parerea mea, mierea de albine e cea mai buna dintre toate tratamentele naturiste.

| dia_2587 a răspuns:

Cred ca vroiai sa spui Dia. Mersi si eu pentru apreciere.

Răspuns utilizator avertizat
| cosima11 a răspuns:

Eu folosesc crema de galbenele si e super buna.big grin si mierea e ok.

| Andromedda a răspuns:

Aplica miere pe buze, asteapta 5-10 min., apoi linge-te. O sa iti simti buzele mai moi.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand le am crapate rau de tot, fierb ceai de musetel si dau pe el. Ai sa veze ca daca faci asa seara si dimineata, se vor vindeca. Pentru a preveni craparea lor, ai putea sa te dai cu strugurelwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul de tei cu soc

| lolipop_7294 a răspuns:

Multumesc si eu pentru raspunsurile la intrebarea asta pentru. ca si eu am probleme cu buzele. ai grija ca atunci cand iesi din casa sa te dai cu strugurel ca sa fie protejate impotriva frigului