| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Mereu dupa ce ma spal pe cap am foarte multa matreata. care imi ajunge si pe sprancene si pe frunte si pe nas. (De parca mi s-ar decoji nasul, dar de fapt e matreata) si ce ma enerveaza e ca ma mananca tot timpul iar pana maine dimineata parul are un miros urat. Ce pot face? Macar sa scap de miros. ( am incercat sa nu ma mai scarpin)

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai probabil ai o afectiune dermatologica. Mirosul urat este probabil cauzat de o infectie cu o ciuperca sau o bacterie si ai nevoie de tratament. Prin urmare, mergi la doctor.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Am inteles. Mersi

8 răspunsuri:
| CreepyBoy a răspuns:

Cauta pe net

| DsqCnc1 a răspuns:

Ai probleme cu pielea capului du-te la un dermatolog

| Timea030 a răspuns:

Incearca gelul capilar Keto-Tis. Il gasesti in farmacii.

| anonim_4396 explică (pentru Timea030):

Ingrasa parul?

| Timea030 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu il ingrasa...

| Zzuzuzzzu227 a răspuns:

Buna.te sfătuiesc sa iti faci niste măști pentru par si eventual sa folosești balsam.sau folosește un sampon care nu îți mai provoacă asa multa mătreața.

| anonim_4396 explică (pentru Zzuzuzzzu227):

Ma dau cu o masca de par pentru fire despicate, iar samponul este anti-matreata.