| alexmason a întrebat:

sunt baiat si am o mica problema legata de fata mea, mai exact am 2 alunite micute pe fata,una sub ochiul drept si una deasupra buzelor,nu sunt mati, dar vreau sa scap de ele. Imi puteti recomanda o crema sau un tratament naturist sau merge si cu fond de ten. D-au funda.

Răspuns Câştigător
| pisceslifE a răspuns:

Buna! Nu e inestetic sa ai alunite pe fata, dar daca tu chiar vrei sa scapi de ele iti recomand uleiul de ricin.Tot ce trebuie sa faci e sa masezi in fiecare seara timp de 6 luni alunitele de care vrei sa scapi si vei vedea ca se vor micsora(dar nu vor disparea de tot). Creme si/sau tratamente naturiste care sa te ajute sa scapi de alunite nu exista.Nu iti recomand acoperirea lor cu fond de ten, intrucat, pe langa faptul ca va fi evident ca ai incercat sa le acoperi, e foarte urat sa ai semne colorate pe fata doar pentru simplul fapt ca incerci sa iti ascunzi niste "semne" care te fac special(parerea mea).De asemenea, poti incerca tratamentul cu laser(costa mult si il poti face doar daca ai peste 18 ani)-iti indeparteaza alunitele, iti lasa crater(nu ar fi cea mai buna alegere).Nu uita-cand vrei sa te bronzezi acopera-ti alunitele cu crema de protectie solara ca nu cumva sa se pigmenteze si mai mult culoarea lor. Sper ca te-am ajutat.Multa bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,

Nu mai fi complexat de tinehappy De alunite nu este bine sa scapi ci din cate stiu eu procesul de eliminare poate provoca cancer de piele.

Tu esti unic pentru ca ai acele alunite, vorbesc serios. Prin operatie poti scapa de ele daca tu iti doresti, altfel nu ai cum.

| Ilie_Robert_1991 a răspuns:

Dar cu ce te deranjeaza? Nu iti fa rau si lasa-le cum sunt ele.