| SpecterEV a întrebat:

Vreau si eu o crema, substanta sau o masca de fata pentru infrumusetarea fetei.eu am fata grasa, cu acnee si alte urme(nu cicatrici), am puncte negre sau alte impuritati. Vreau o solutie, crema sau masca de fata sau chiar toate care sa imi faca fata curata, neteda, catifelata si sa nu fie grasa ( sa arate foarte bine). Va rog frumos daca stiti vre o crema sau o substanta, ceva, sa imi spuneti. Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GiuliaMariaa05 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un dermatolog pentru a-ti da el produsele de care ai nevoie, dar si eu am avut problema asta si am procedat astfel: In fiecare dimineata si seara am aplicat o crema de fata usoara, nongrasa, noncomedogenica, care reduce imperfectiunile (o foloseam pe cea de la elmiplant fiindca e naturala), ma demachiam tot timpul cand eram machiata sau daca nu aveam machiaj in ziua respectiva imi spalam fata cu un gel special care se clateste cu apa. De 1-2 ori pe saptamana aplicam un scrub pentru a curata fata in profunzime si hidratam foarte bine tenul dupa acesta. Imi mai faceam masti naturale, in casa, gasesti o multime pe net. Secretul e sa nu mergi pe ideea ca daca ai tenul gras nu trebuie sa il hidratezi pentru ca asa secretia de sebum va fi mult mai mare. Toti acesti pasi imbunatatesc aspectul pielii in timp, dar pentru a elimina cosurile poti incerca Brevoxyl de la farmacie, e bun. Succes si sper ca te-am ajutat happy

| Evy01 a răspuns:

Nu te ajuta crema. Sunt anumite sapunuri speciale de la VICY sau éves Rocher care curata fata.
Trebuie sa bei foarte multa apa ca fata sa fie hidratata. Pentru o fata mai putin grasa, foloseste un ulei special, tot din farmacii, de masline sau de migdale. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Angi1608 a răspuns:

Pentru acnee iti recomand solutia de fata "Zineryt" (o folosesti dimineata) si gelul "Skinoren" (o folosesti seara). Eu le-am folosit impreuna si am scapat repede de aceasta problema. Le gasesti la farmacie.