| SpecterEV a întrebat:

vresu si eu unul sau mai multe produse pentru fata care sa curete acneea, sa fie revigorata pielea, sa fie eliminate impuritatile, sa fie regenerata si sa fie curata stralucitoare. Pe scurt sa arate bine. Vreau o ingrijire completa pentru ten gras si acneic de la firme bune care au produse recomandate.Nu conteaza pretul lor! Doar sa imi faca tenul foarte frumos.Nu vreau retete de tot felul de tratamente care se fac in casa. Vreau produse foarte bune pentru ceea ce am cerut de la firme cunoscute.Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Cristina_Andreea_2000_iVJH a răspuns:

Curata tenul cu produse "blande", dimineata si seara, foloseste apoi o lotiune astringenta, preferabil fara alcool (risti sa indepartezi prea mult sebum), aplica o crema specifica si saptamanal exfoliaza cu ajutorul unei masti cu acid salicilic. Alege produsele de ingrijire care sa hidrateze pielea fara sa o incarce prea mult sau sa blocheze porii.

Nu folosi apa direct de la robinet pentru curatare, ci apa termala, cu un continut redus de minerale. Te ajuta la echilibrarea pH-ului pielii si favorizeaza stimularea celulara. In locul prosopului utilizeaza servetele de hartie de unica folosinta.

Nu uita de protectia solara! Pe moment, soarele usuca petele si cosurile, iar pielea pare mai curata si mai uniforma, dar exista si un efect intarziat: ingrosarea stratului cornos, ceea ce duce la retentia celulelor si a sebumului in foliculul pilosebaceu, de aceea eruptiile acneice reapar dupa disparitia bronzului. incearca Dermalosophy. sper ca te-am ajutat.