| RyAngel a întrebat:

Vreau sa imi decolorez niste suvite, dar in momentul in care le decolorez, ele se deschid treptat sau se duc direct la blond blond - mi-as dori sa arate cat de cat natural in conditiile in care eu am parul saten inchis happy iar blondul nu cred ca m-ar avantaja. Daca stau mai putin cu decolorantul se deschid mai putin? ma duc la salon, dar vreau sa stiu daca e posibil ce cer

2 răspunsuri:
| AnaRadu a răspuns:

Hei. Este posibil ceea ce vrei tu. Daca e un decolorant bun, iti poate iesi exact cum vrei. Te duci la salon si spui ca vrei sa iti decolorezi cateva suvite dar ca nu ai vrea sa iti iasa foarte blonde si ca vrei ceva mai naturat. Daca la salonul la cate te duci sunt oameni experimentati iti poate iesi chiar mai bine decat te astepti tu.

| deeeeeeeeeeeeeeeeeeea a răspuns:

Depinde de culoarea parului tau natural. Eu iti sugerez sa mergi la farmacie si sa ceri albastru de metil. Mergi acasa si iti faci cateva suvite albastre prin par. Nu este deloc greu si este foarte apreciata chestia asta in ultima vreme. Am vazut o multime de fete care fac asa. Si daca spui ca blondul nu te avantajeaza?! Mai bine! Sa imi spui si mie cum a mers :*