| Bafana a întrebat:

Salut,
Vreau sa stiu riscuri in a-ti face parul cu placa.
Funda. happy

Răspuns Câştigător
| DarkAleka a răspuns:

In primul rand ai grija ce placa folosesti, iti recomand o placa simpla cu gradatie si placi de ceramica neagra, ar trebui sa il intinzi dupa ce te speli pe cap, dar sa nu fie ud caci il vei arde groaznic, ca sa previi deteriorarea foloseste ulei de masline nutritiv, si tunde-te macar odata la 3 luni mereu:*.
Asta fac eu pentru ca imi intind parul dupa fiecare spalare pe cap si se mentine destul de bine:*.
Sper ca te-am ajutathappy.
Funditaa?:*

| Bafana explică (pentru DarkAleka):

Am placa cu gradatie, la ce temperatura ar fi recomandat?

| DarkAleka a răspuns (pentru Bafana):

Pai spune-mi te rog cateva cuvinte despre parul tau, lung sau scurt, filat, bob, evantai, ce sampon folosesti, si firul subtire, astept rasp tau :*
Si o fundita daca vrei big grin

12 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Buna!
Eu folosesc placa zilnic si nu am nici o problema... daca te tunzi la maxim 2 luni si folosesti produse potrivite va fi totul ok.

| Zuzazozo a răspuns:

Daca folosesti prea des placa risti sa ti se deterioreze parul.

| FreakyChucky a răspuns:

Daca ti-l faci la temepratura mica nu iti sta cum vrei sau cat de mult timp vrei, daca il faci la temperatura mare iti sta doar ca ti-l arzi [asta se vede cel mai bine la varfuri pentru ca se albesc si se despica] si se usuca parul.acum depinde si ce fir de par ai [aspru, moale etc] pentru ca unele persoane nu au nici o problema daca si-l intind.
big grin

| FuckSchool a răspuns:

Pai sunt riscuri. De exemplu ti se va deteriora parul daca vei folosi zilnic placa de par.

| yanly a răspuns:

Par ars rapid big grin si ca parul sa revina la normal, trebuie sa-l tunzi :p.

| elenushaha a răspuns:

Se poate arde(parul) daca nu stii s-o folosesti

| Totui0verde a răspuns:

Daca folosesti zilnic placa, parul ar fi deteriorat din cauza temperaturii inalte la care este expus in mod repetat.

| DarkAleka a răspuns:

Ms:*
aleka_dark_angel este id-ul meu, pentru mai multe detalii despre cum sa iti intretii parul putem vorbii pe mess:*

| Bafana explică:

Aha, si cat de des o pot folosi fara a se deteriora parul?
Si cum observ daca e deteriorat?
Si cum il fac,, sa-si revina,,?

| axel112 a răspuns (pentru Bafana):

Il lasi sa creasca odata ce la-i deteriorat asa ramane