| Emanuelmessi a întrebat:

Salutare, ce părere aveți despre parfumurile de pe site ul cel.ro sunt originale sau?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt parfumuri acele, doar APE de toaleta si Apa de colonie, adica 2 picaturi de esenta de parfum intr-o sticla plina cu apa!
De caeea au si preturile atat de mici, ca NU sunt parfumuri.

| dullcat a răspuns:

Buna, vezi aici. Nu sunt pareri bune deloc, iar grupul e numai pentru plangeri, fiindca aparent site-ul cenzureaza/sterge recenziile negative.

https://www.facebook.com/groups/pagubiticelpunctro/posts/6027592750665679/

https://www.facebook.com/groups/pagubiticelpunctro/posts/5696856160406008/

| Dismally a răspuns (pentru dullcat):

Aia sunt niste idioti care se plang ca pretul e prea mic, nu e mic, parfumul respectiv a fost si la 250 lei prin toate magazinele online. In plus asta cu persistenta este discutabila, depinde ce asteptari ai, ce tip de piele, in ce conditii climatice il folosesti etc.

| dullcat a răspuns (pentru Dismally):

Eu nu stiu, nu am cumparat. Dar atat timp cat exista un grup dedicat pentru asta, cred ca exista un motiv destul de intemeiat.Niciun site care se respecta nu ar ascunde recenziile negative.De ce ar avea motiv s-o faca daca recenziile pozitive le intrec cu mult ca numar?

| Dismally a răspuns (pentru dullcat):

Nici eu nu cumpar parfumuri de la ei, am alte site-uri pentru asta. Dar la produsele electronice cumparate de acolo n-am avut probleme.

| Dismally a răspuns:

Sunt originale, nu isi permit sa vanda facaturi, nu sunt o firma de apartament...

Răspuns utilizator avertizat
| 4evergentleman a răspuns:

Nu știu, eu îmi luam de pe Notino

| teclado a răspuns:

Cred că sunt daca sunt vândute de un site original oficial
Dar parfumurile care sunt vândute de un sire ce vinde si laptop-uri din punctul meu de vedere
Eu nu mi-aș cumpara.
Un parfum ca sa fie parfum trebuie sa aiba magazin propriu.
Că sa se cheme parfum nu apa de colonie trebuie sa fie 100% natural

Un parfum adevărat are o serie pr care tu o înscrii pe site-ul fabricantului si fabricantul iti confirmă că se află originalul la tine

Si dacă cineva încearcă să falsifice acel parfum nu va putea
Pentru ca acea serie este la tine
Iar el degeaba a fabricat parfumul.
Când nu are cum sa facă rost de acea serie de validare
Așa că daca este cineva ce a revendicat deja seria respectiva
Atunci când încearcă alt cineva sa mai revendice seria respectiva se declanșează o alarma
Si este înștiințat interpolul si alte organe de anchetă la nivel planetar
Pt ca un producător de parfumuri adevărat este protejat pe toată planeta in cel mai serios mod cu putință

Un parfum ca sa se cheme parfum trebuie sa coste 100 euro gramul