| DjSteelSex a întrebat:

SalutTpu. Sunt baiat, ce pot sa fac sa scap de coșuri? Adică nu am așa multe dar vreau am fata curată, si tenul fin. Si inca ceva, am vocea mai groasă credeți că la fete le place vocea mai groasă? Sau ce sa fac sa vorbesc pe placul fetelor? Mai calm sau cum trebuie? Duu funda pentru ambele răspunsuri

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Vocea groasa se datoreaza cantitatii mai mare de testosteron pe care o ai. (la fel si parul de pe picioare, si la fel si cosurile). Fetelor le place vocea groasa, suna a,, masculinitate". Totusi incearca sa nu tipi/ridici tonul pentru ca vei speria fetele pe o raza de cativa zeci de metri. vorbeste calm si natural

Pentru cosuri cel mai bine e sa mergi la dermatolog si sa iti faci niste analize, dar daca ai spus ca nu ai multe cosuri poate nu va fi nevoie de analize.
Dermatolog iti recomanda ceva o crema sau mici trucuri

Personal iti spun sa nu mananci ciocolata, sa bei acidulat, sa mananci amidonoase(in special cartofi si in SPECIAL prajiti). Mie mi-au trecut cosurile cu o solutie numita zineryt. Se vindeva foarte repede in cateva ore. Se aplica numai pe zona cu pricina. Mereu cand imi mai apare un cos folosesc asta si nu mai am problem. Totusi este foarte puternic, nu incerca fara recomandare de la medic (macar medical de familie)

Bafta!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa te cureti in fiecare dimineata si seara pe fata cu-n gel de curatare (Gasesti in supermarketuri, farmacii, hipermarketuri etc) si eventual sa aplici si o crema hidratanta dar nu prea grasa si de preferat cat mai naturista ca sa nu-ti usuci pielea prea rau.

| Sn4k3 a răspuns:

Pentru cosuri iti recomand sa te duci la dermatolog si te va pune sa iti cumperi o crema sau ceva.
Si cu vocea, e ok groasa.

| Clorox a răspuns:

Ai sub 17 ani?

| NH4OH a răspuns:

Greșit! Trebuie să fii tu mereu, să vorbești și să te comporți cum simți, fără să te simți constrâns de faptul că trebuie să fii băiatul ideal pentru fete.
Unele fete te vor vedea atractiv, iar altele nu. Perfecțiune diferă de ochii privitorului, ca să știi.
Da, e foarte bine că nu ai vocea pițigăiată, ci una mai groasă.
Dacă nu ai multe, nu ai de ce să te alarmezi. Atât fetele cât și băieții au coșuri în adolescență. Dacă ele sunt excesive și durează mai mult de vârsta de 20 de ani atunci trebuie să îți pui un semn de alarmă.
Pentru un ten sănătos și curat trebuie îngrijire maximă, atenție maximă cum pui mâna pe față și cum te speli. Îți trebuie neapărat un gel și o apă micelară pentru așa ceva, ți le recomand pe cele de la Bioderma ( speciale pentru un ten problematic ).
Asta ar trebui să facă toată lumea, să își curețe tenul și dimineața și seara cu astea. Tratamentul pentru acnee trebuie stabilit de doctor.
Eu îți recomand Fucidin ( o cremă pentru coșuri, aprox 50 de lei ) care chiar îmi dă roade, mi-o pun pe coș înainte de culcare și o las până dimineața când mă spăl cu soluțiile respective. Am auzit multe laude despre ea, nu usucă tenul ceea ce este excelent.
Multă baftă!

| Lukasz a răspuns:

Pai cu cosurile,am avut cosuri si a trecut cu metoda aia,chiar daca uram metoda asta,seara. Pisezi aspirina, iti uzi mainile si ei aspirina si o pui unde ai cosurile, se usuca, dar trebuie sa faci asta in fiecare seara, cam 10 minute trebuie sa stai asa.Eu o uram, dar acum nu mai am cosuri.Si vocea groasa e ok, eu am o voce subtire si o urasc laughing.

| jasmin1rose a răspuns:

Pentru cosuri incearca un unguent pe baza de acid salicilic si un ulei natural de musetel.