| coooooo a întrebat:

Stiti un remediu eficient pentru cearcane? le am destul de mari si destul de adanci si abia de pot sa le acopar...stiti ceva eficent si cu rezultate f bune si cat mai rapide?

5 răspunsuri:
| Lamaitzza a răspuns:

Da stiu. Mult somn! Incearca sa te culci mai devreme ca sa te trezesti odihnit/a si eventual seara inainte sa te culci da-te cu o crema, orice fel de crema nu neaparat pentru fata, poti sa te dai cu una de la avon de ex thinking Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lamaitzza):

Ma macina si pe mine niste intrebari, dorm peste 8 ore de ce nu imi trec cearcanele thinking
Si de ce tocmai avon? Au creme mai hidratante, au ceva haur ascuns in ele, sunt mai sanatoase/naturale :-s?

| Lamaitzza a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat un exemplu cand am zis Avon, am zis Avon pentru ca eu folosesc una de la ei si na nu pot sa recomand ceva ce eu nu folosesc.Probabil ca dormiti peste 8 ore insa depinde si la ce ora te culci, adica daca eu ma culc de exemplu la 1 noaptea si ma trezesc la 1 ziua, e posibil sa am cearcane, depinde si in ce mediu stai adica daca stai la calculator pana dimineata e normal sa ai cearcane, daca ai nopti nedormite, daca plangi sau esti foarte obosit. Oricum 8 ore este minimul de ore, adica este cam obligatoriu sa dormi 8 ore, cred ca nu strica daca dormi 1, 2 ore in plus thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-ti hidratezi bine ochii si corpul. Sa mananci multe legume si fructe. Si niste analize nu ar strica.

Ca si unguent iti zic sa le dai drecu' de creme, am incercat creme de la 5 lei la 300 lei si m-am spalat cu ele pe cap. Crema da, hidratare ba, protectie solara ba!
Foloseste ulei de migdale dulci in fiecare seara si daca poti si ziua. Hidrateaza zona foarte bine si o face mai luminoasa dar cearcanele nu se vor estompa peste seara. Trebuie sa te dai cu sfintenie in fiecare seara timp de 2-6 luni. Pana vezi tu ca au trecut. Oricum este nevoie de o hidratare mai profunda in zona ochilor deci nu vad de ce nu ai folosi zilnic acest ulei pe o perioada nedeterminata.
Poti folosi si unguent de galbenele dar se spune ca migdalele ajuta la diminuarea cearcanelor. Si citisem un articol in care tipa zicea ca i s-au estompat cearcanele in 4-6 luni de la uleiul de migdale dulci.

| GummyBear05 a răspuns:

Somnul cu siguranta.