| crazycolor a întrebat:

Stiti vreo masca pentru punctele negre? dar obligatoriu sa fie naturala! si sa dea totusi roade. dar de par?

4 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Pentru par poti folosi un amestec din ulei de ricin, galbenus de ou si putia zeama de lamaie. sunt fel de fel de combinatii, in loc de ulei de ricin poti folosi ulei de masline, poti pune si miere.
de asemenea sunt multe masti naturale pentru ten, ai de unde alege, de exemplu :
MORCOV : masca cu radacina data pe razatoare; se tine pe fata 20-30 de minute, apoi se inlatura si se sterge tenul cu infuzie de musetel. Combate acneea.
- masca obtinuta prin amestecarea pudrei de argila alba cu suc de grepfruit, avand rol de imbunatatire a circulatiei sanguine si de purificare a tenului
- amesteca cateva grame de scortisoara rasnite cu putin lapte, cateva picaturi de miere si zeama de lamaie si amesteca pana cand se obtine o pasta omogena. Aplica apoi doar pe zonele cu puncte negre.
-3 linguri drojdie de bere granule plus apa de rose. se amesteca pana devine o pasta moale si se aplica pe fata timp de 30 min. se spala cu apa rece si dupa se aplica o crema tonifianta.
- se frectioneaza fata dupa curatare cu o felie de cartof.
-Se spala tenul, dimineata si seara cu sapun cu sulf.

Răspuns utilizator avertizat
| gabriela_7244 a răspuns:

Intra pe amway.ro si acolo gasesti masca pentru punctele negre cat si masca pentru par

| SIsUTuDoR a răspuns:

Salut pentru ten eu am incercat masa de mire de albine pui o lingurita intr-un bol amesteci cu o crema dovsau niveea si daca vrei pun si un pic de lapte praf.pentru par ceri ceva din famacie bio pentru puncte negre daca ai asa ceva laughing) pentru par balsam de casa bio 100%lapte de nuca de cocos cu urzici fierte apa de pe ell sau mai ciudat cureti usturio si il pui pe par stiu miroaste foarte urit dar o sa ai un par des si frumos.iar maege metoda cu renumitul''petrol''scapi de matreta ai un par superb si des pentru mai multe informatii ele_mada13 tongue