| anyame1 a întrebat:

Stiu ca e cam ciudata intrebarea, dar, mi-am facut parul roscat(ginger aramiu asa) cu henna si as dori sa-mi fac varfurile cu roz de castelani... credeti ca ar merge? Ati incercat asa ceva vreodata, sau ati incercat roz de casteleni, albastru de metil sau violet de gentiliana pe par vopsit? Dau funda happy

6 răspunsuri:
| Kiasm a răspuns:

Nu cred ca ar merge. Varfurile roz de castellani mai bine merg daca parul e blond.

| anyame1 explică (pentru Kiasm):

Nu as vrea sa iasa totusi rozul acela intrebam daca a incercat cineva pe roscat(ginger aramiu gen) si cam ce nuanta iesebig grin

| Kiasm a răspuns (pentru anyame1):

In genere, chiar cand mergi la salon te intreaba cand ultima data a fost vopsit parul fie cu basma sau cu henna. Reactia poate fi una spontana. Prietena mea odata si vopsit parul cu henna si dupa asta a hotarat sa-si faca suvite negre. Vopseaua era una normala, numai ca suvitele nu s-au facut negre, ci verzi.

| anyame1 explică (pentru Kiasm):

Auci, atunci cred ca imi voi taia o suvita mica o bag in roz de castelani, vad cum iese si daca e ok imi fac laughing ca sa nu ma trezesc cu parul nu stiu ce culoare laughing

| Kiasm a răspuns (pentru anyame1):

Ok, iar daca nu esti increzuta poti sa intrebi la orice salon de frumusete sau frizerie.

| Sunnywaves17 a răspuns:

Cam jucausa ideea, dar merge!
Cu metil se face verde dupa o spalare doua, rozul de castelani merge chiar foarte bine in contrast cu roscatul.
te pup