| CriCri a întrebat:

Va plac tinutele mele? Eu le-am creat pe toate :P

1.http://looklet.com/look/8932163
2.http://looklet.com/look/8932028
3.http://looklet.com/look/8925647
4.http://looklet.com/look/8925407
5.http://looklet.com/look/8870215
6.http://looklet.com/look/8851316
7.http://looklet.com/look/8846798

Daca nu va place vreo una sa-mi spuneti.Sa-mi spuneti si ce nu va place la ea.

Cel mai sincer ia funda:P

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Păi să le luam pe rând:
1. Nu-mi place cine-ştie-ce. Mă deranjează lipsa culorii dominante, căciula aceea mi se pare ridicolă, mai ales pentru patinaj şi în combinaţie cu pantalonii scurţi (da, ar fi mers dacă acea căciulă avea un alt look, dintr-o blăniţă neagră sau alb-argintie). Cel mai mult mă deranjează, însă, amalgamul de nuanţe alb, bej, gri, maro, cafeniu etc. Culoarea eşarfei arată rău în combinaţie cu cea a pantalonilor. Albul patinelor sparge în mod nefericit toate aceste nuanţe pământii.
Un fular roşu intens, portocaliu ar fi dat mult mai bine în compoziţia asta, bineînţeles, fără acea căciulă odioasă.
2. Ţinuta de iarnă e mai ok, totuşi n-are nicio legătură cu tendinţele din acest an. Oricum, nu ne luăm strict după tendinţe (eu n-o fac şi îi apreciez pe cei care au tupeul să iasă din "uniformă"). Combinaţia de pantaloni deschişi la culoare + cizme negre, este un NOT total. Partea de sus a compoziţiei este reuşită, acel cardigan bleumarin face toţi banii, iar "trenchul" are o dinamică aparte, mie îmi place mult. Deci partea de sus, un mare DA, partea de jos, un mare NU.
3. Rochia de mireasă, combinaţia cu părul culoarea cuprului, bretonul, atitudinea modelului, toate formează o imagine unitară, foarte bună. Un mare DA. Poate materialul rochiei arată puţin ieftin, dar sunt convins că e doar o impresie dată de incapacitatea aparatului de fotografiat de a surprinde detaliile valoroase ale ţesăturii. Nu-mi dau seama nici de pantofi, dar cred că sunt ok.
4. Doamna bibliotecară riscă să transforme biblioteca într-un loc de pelerinaj pentru burlacii din oraş dacă se îmbracă aşa. Hehe, nu spun că nu-mi place, dar e cam mult pentru ea. Oricum, compoziţia este ok, cunosc acei leggings lucioşi de la H&M, merg mai degrabă într-o ţinută posh decât pentru o bibliotecară, dar să trecem cu vederea aspectul ăsta. La fel, machiajul ei este nepotrivit pentru locul de muncă, dar scoasă din context, acel look merge foarte bine.
5. Costumaţia de Halloween este greu de apreciat, poţi purta orice în acea zi specială. Apreciez pelerina (capa), şi coafura modelului.
6. La rich girl, rochia e ok, pantofii îmi plac, machiajul îl vedeam altfel, aristocratic (nude luminos, cu dungă neagră de tuş la ochi, cu codiţă scurtă în colţul ochiului, şi cu ruj auriu mat pe buze). Nu-mi plac deloc cerceii şi brăţara. Vedeam cercei micuţi, perle alb-sidefate, iar ca brătară, un ceas auriu. Şi lipseşte plicul.
7. O ţinută degajată, de primăvară-vară sau toamnă caldă. Frumoşi pantalonii scurţi, nu-mi place dpdv volumetric acel sac de umăr, vedeam ceva mai mic, gen gentuţă "poştaş", îmi place cămaşa-bluză, îmi plac la nebunie sandalele. Machiajul, de data aceasta, merge, deşi aş fi mers tot pe un nude, de data aceasta fie cu gloss, fie cu roşu intens pe buze. Ar fi mers nişte brăţări subţiri / groase auriu deschis, gen inele, poate chiar şi din lemn sau piele (dacă manichiura era neutră - french, new beige, simplă). Totuşi, dacă ar fi să îmbunătăţesc această ţinută (care mie-mi place cel mai mult dintre toate, poate cu excepţia celei de mireasă), aş machia nude + ruj roşu mat pe buze şi aş fi ales manichiură (şi pedichiură) roşie, un inel mare negru lucios pe deget, fără brăţară, fără cercei.

Pe ansamblu, îmi plac ţinutele, dar sigur, se mai poate lucra la ele. Dacă ai nevoie de ajutor în acest sens, simte-te liberă să mă întrebi şi pe viitor. Succes!

26 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Foarte mult. Felicitari! Chiar esti buna.

P. S. unde ai facut facultatea? Nu in Romania, nu? Sau?
P. P. S. cum il cheama pe fotograf, care ti-a realizat pozele?

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Foarte frumoase, cred că ai muncit mult la ele. Felicitări!
Baftă în continuare.

| AndrogynBeauty a răspuns:

O mică treabă de completat. Acum am văzut machiajul miresei. N-are nicio treabă cu rochia, decorul, evenimentul, nimic. Rujul trebuia ales cu totul altul, ce să caute roz pe buzele unei roşcate? E cea mai oribilă combinaţie. Nude, gloss sau auriu. Iar ochii, nu-s deloc aranjaţi cum trebuie, sau cel puţin nu se văd de breton. Aş fi lucrat puţin acel breton, să-l scurtez, iar ochii să-i pun mult mai mult în valoare. Are o faţă tristă. La gât lipseşte un accesoriu. O gâtieră, dar mai interesant ar fi fost un medalion gothic, masiv, argintiu cu pietre negre-mov-vişinii, chiar şi verzi. Îmi pare rău că trebuie să fac completarea, dar acum am văzut fotografia de detaliu al machiajului şi nu mi-a plăcut deloc.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Khrystyna, merci că apreciezi mesajul meu şi nu te-ai supărat că am criticat unele aspecte, asta e dovadă de maturitate! Ah, şi apropo, nu sunt fată, hihihi.
Să vedem noile ţinute:
1. Bine că ai renunţat la căciuliţa aia! Colanţii îmi plac mai mult, nu prea înţeleg pantalonii ăia scurţi (culoarea, textura nu merg cu celelalte haine, aş fi preferat unii negri, satinaţi), dar fie, nu sunt foarte foarte nepotriviţi. Fularul e ok, îmi place (şi se poartă!). Şi machiajul se potriveşte.
2. Aşa da! Nota 9, pentru 10 trebuia să aduci acel fular roşu corai din primul look.
3. Mireasa n-ai schimbat-o. Rochia e ok, nu te lua după cei/cele care spun că arată ca din Evul Mediu, nu contează acest aspect. Consider nunta ca fiind o ocazie mult prea specială pentru a purta aceleaşi rochii banale. Un medalion lung argintiu sau negru ar fi întregit această ţinută. Sigur, sunt oameni care nu înghit chestiile ieşite din comun, dar moda nu li se adresează lor, asta trebuie să înveţi. Şi fă ceva cu rozul de pe buzele modelului.
4. Bibliotecara a devenit chiar mai sexy, ciorapii aceia, huh, sunt al naibii de naughty big grin. O chestie pe care dacă n-o ştiai, s-o reţii: ciorapii fishnet cu ochiuri mici sunt eleganţi, cei cu ochiuri mari sunt consideraţi vulgari. Merg în ţinute gen: club, wild/sexy party, concerte cu dj etc. şi se asortează cu succes cu hotpants sau fustiţe micro. Să ai asemenea bibliotecară în mai multe locuri şi sigur creşte nivelul de cultură în România big grin
5. N-ai modificat nimic, ţinuta de Halloween e ok.
6. La rich girl, mă bucur că ai scăpat de brăţara aia, dar n-ai făcut nimic cu cerceii. E mai ok fără decât cu ăia de babă... şi argintii...
7. Scapă de sacul ăla...parcă e un "sac de golf", o dezechilibrează pe biata fată (care vestimentar aduce cu Matilda, personajul interpretat de Natalie Portman în Leon).
Ai potenţial, dar trebuie să-l cizelezi şi să nu te mai laşi influenţată de părerile celorlalţi (marea majoritate a oamenilor se îmbracă cel puţin modest, dpdv al compoziţiei, al originalităţii), să-ţi impui un anumit stil, dar fără a încălca regulile de aur ale vestimentaţiei.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Gentuţa aleasă e ok (ai schimbat-o pe cea uriaşă cu una cam prea micuţă, dar e mai bine), dar purtată în diagonal faţă de liniile de la salopetă, să taie acel paralelism optic creat. Altă ţinută modificată n-am văzut, care e? Şi apropo, dacă vrei să ştii că sunt cursurile lui Oianu de design vestimentar, te poţi înscrie şi îţi garantez că îţi vei însuşi regulile elementare - pe care oricum le dibuieşti tu, ai ceva talent, dar repet, trebuie cizelat. Uite, un bun exerciţiu poţi face pe polyvore.com (vezi butonul "Create", de pe pagină, din stânga): creezi ţinutele şi ni le dai la comentat. E puţin mai dificil că nu vezi modelul şi îmbracat, doar piesele separate, puse la un loc. E un bun exerciţiu şi-ţi voi comenta creaţiile.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Sexy nurse, c'mon, te joci cu slăbiciunile noastre? happy Ăsta e un look pe care l-aş purta şi eu, hihihi. N-am ce să spun, doar că mergeau şi ciorapi albi şi încă n-am văzut ce bikini poartă domnişoara soră medicală, hihi.
Revenind serioşi, am înţeles chestia cu gentuţa, dar puteai să optezi pentru un rucsăcel negru, verde, portocaliu... din faţă să se vadă doar curelele. Oricum, accesoriul aceste e şi în funcţie de preferinţele personale...

| Biencush a răspuns:

1, 2, 6, 7 sunt grozave, le-as putea purta si eu.Rochia de mireasa nu e pe gustul meu

| candydream a răspuns:

Imi plac dar preferatele mele sunt 2 si 7.

| Andreea_5313 a răspuns:

Rochia de mireasa nu'mi place.Arata ca si cum pe pus 20 de perdele pe ea.
Si imi place foarte mult fata cu palton movlove struck

| carminaburana43 a răspuns:

Primele doua ma socheaza in mod placut prin originalitatea lor deosebita le-as purta cu foarte multa [; acere.Rochia de mireasa nu-mi place e extrem de domodata de pe vremea lui mama nu te supara dar parca ar fi din mormint asa am o senzatie in legatura cu ea. A patra e iarasi foarte misto as dori s-o port a cincea si a sasea sunt super sexi daca as avea bani le-as cumpara si purta pe toate cu exceptia rochiei de mireasa, iar ultima e foarte buna pentru a fi purtata vara. Bravo si felicitari!

| PikaRawrr a răspuns:

Da imi plac.de fapt mint ca nu se vad

| CriCri explică:

@NOname. mersi mult
Facultate nu am facut niceieri. Am abia 11 ani. Acum cred ca o sa te miri.Nu nici un fotograf.Fotografiile se salveaza odata cu tinuta.

@Biencush si mie imi plac foarte mult acestea.Am avut mai multa inspiratie cand le-am facut.

@Andreea nici mie nu imi prea place acea rochie.Insa cred ca faptul ca pe fond se afla coridoarele unui castel vechi vroiam sa dau impresia de un fel de mireasa din evul mediu. Dar nu cred ca mi-a reusit.

| CriCri explică:

NU vreau sa intelegeti gresit tinuta miresei.Am vrut sa fie ceva de epoca. Faptul ca pe font sunt coridoarele unui castel vechi arata si mai mult acest fapt. Dar se pare ca ati crezut ca asa ar trebui sa fie tinuta unei mirese care se marita in zilele de astazi.Gresit!

App: Pana cum punctazul maxim din partea mea il are AndrogynBeauty. Ea a fost cea mai sincera.Am modificat putin tinutele dupa cerintele ei si au iesit mai reusite. O sa le postez din nou tot la aceasta intrebare, modificate.

| CriCri explică:

Pentru AndrogynBeauty am modificat putin tinuta a 7a. De fapt am schimbat doar geantabig grin

| CriCri explică:

Ohh... Da. Aici e link : http://looklet.com/look/8957349

| CriCri explică:

Si am mai creat aceasta tinuta. Astept comentariile lui AndrogynBeautyhee hee (fara suparare, dar chiar le astept)

| CriCri explică:

Deci, ce ziceti si despre aceasta tinuta? http://looklet.com/look/8948632

| CriCri explică:

Nu am gasit o geanta pentru tinuta a 7a. Nu am gasit una acre sa se potriveasca, asa ca m-am gandit sa renunt la ea. http://looklet.com/look/8963896

| CriCri explică:

Am creat o noua intrebare. Tot cu tinute. :
http://www.tpu.ro/......k-8948323/

| Sn00pY a răspuns:

Foarte frumos :X epic! tine-o tot asa, numai bine wave

| iiGabytsa a răspuns:

Nu cred ca sunt creatiile tale.mai ales la ce varsta ailaughingrolling on the floorpfff

| TheFucker a răspuns:

Buna.
Le ador.
Intr-adevar, contextul in care ai folosit rochia este deosebit ceea e ii da eleganta.
Imi spuite rog cum le salvezi?
Si eu stiu site-ul dar habar n-am cum sa le salvez.
Multumesc!

| iulyyy a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca sunt creatiile talewinkingin fine daca este asa. felictari!

| 123654789 a răspuns:

Bune imi zici si mie te rog frumos cum pot salva creatiile mele?sad. Sunt noua pe acest joc.si nu prea stiu.

| yulyana14 a răspuns (pentru 123654789):

Si eu sunt noua si nu stiu cum le pot salva
ma puteti ajuta?