| rihanna7865 a întrebat:

Va rog ajutati-ma big grin cum pot scapa de petele rosii de la cosuri?

Răspuns Câştigător
| InnocentSίn a răspuns:

Buna! Eu folosesc o crema speciala pentru asta, mai exact Skinoren(acid azelaic micronizat).E foarte bun, eu in maxim 2 zile am scapat de acele "punctulete" rosii.
Sau, ai mai putea folosi otet sau spirt.Insa trebuie sa ai in vedere ca inainte sa te dai pe fata trebuie sa iti cureti tenul.
Bafta! kiss

| rihanna7865 explică (pentru InnocentSίn):

Multumesc pentru raspuns dar am incercat skinorenul si nu a prea mers o sa incerc si cu otet happy e bun si cel de mere nu? sau numa alalalt? big grin :*

| InnocentSίn a răspuns (pentru rihanna7865):

E bun si cel de mere, desigur, doar ca celalalt, adica cel cu alcool etilic este mai puternic. happy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește o cremă de gălbenele/aloe vera/alantoină.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Foloseste crema hidratanta cu argila de la aslavital

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Foloseste tinctura de propolis.
Te pup!

| Nadiaa a răspuns:

Eu am reusit sa scap de ele cu otet. pe un disc demachiant pun otet (daca crezi ca e o zona mai sensibila poti sa dizolvi cu putina apa) si in cateva zile se vede rezultatul.:*