| AlexxAtA a întrebat:

Voi ce metodă de epilare considerați mai utilă? Cu aparatul sau cu ceară? Eu mă epilez cu aparatul de ani buni peste tot. Ba chiar sunt invidiată de prietenele mele pentru cât de fine imi sunt picioarele, nu am nici urmă că aş fi avut vreodată păr. Însă, inghinal, nu mai sunt mulțumită. Nu am folosit niciodată lama sau cremă şi cu toate astea, pielea mea nu mai este ca la început. Nu ştiu ce se întâmplă. Mi se pare destul de inestetic să am pielea pătată, ori cu niste punctulete rosii ori mai inchise la culoare, in zona bichinilor. Nu cred că sunt fire sub piele, pentru că obişnuiesc să mi le scot. Însă fetele astea care se pozeaza in costume de baie si au pielea curata ce fac? Oare folosesc ceara si de aceea?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai buna e ceara pentru ca creste parul mai greu si lasa tenul mai fin

| BeSmart17 a răspuns:

Adevarul este ca oricat ar durea tot e mai buna ceara ca ia firul de par din radacina pe cand aparatul rade doar jumatate din firul de par si creaza un efect care dureaza putin

| LumiBo a răspuns:

Eu am preferat mereu ceara pentru ca doare mai putin, sau cel putin m-am obisnuit eu. Totusi inghinalul cu ceara doare extrem de rau fata de aparat, dar se vad foarte clar diferentele. Pentru ceea ce-ti doresti am doua opinii, in functie de varsta ta:
-daca ai pana in 25 de ani, ceara cu benzi si vei arata fix cum doresti
-daca ai peste 25 iti recomand cu caldura laserul (sunt multe stereotipuri afara, dar daca mergi undeva profesional, ai toate sansele sa ai tot ce ti-ai dorit pe termer nedefit, chiar merita investitia)
Multa bafta

| Rx5hnS a răspuns:

Eu folosesc benzi gel wax reci peste tot unde am nevoie. Si nu am probleme deloc in zona inghinala si in alte zone sensibile. Asta e in voga acum si toate modelele folosesc asta sau epilare definitiva. Dar e scumpa si o cutie de gel wax de la veet costa vreo 20 de lei din dm sau si in alte maketuri.