| marmotavorbareatza a întrebat:

Vreau niste sfaturi ca sa nu mai cada parul... fundita

5 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Eu am auzit ca uleiul de ricin este destul de bun, si ajuta si la cresterea parului. tot ce trebuie sa faci este sa iti faci o masca din albus de ou si o sticluta de ulei de ricin(o gaseste la Plafar) si o aplici pe parul nespalat si o lasi sa actioneze in jur de 2-3 ore, dupa care indepartezi impuritatile si te speli normal. Poti sa repeti de 2-3 ori pe saptamana, in functie de cat de des iti speli parul.

| Roses a răspuns:

Cand te culci, nu te culca cu parul prins.Cand iesi afara, prinde-l cat mai lejer.(si daca iti faci coada de cal, nu o face foarte stransa). Evita placa, ondulatorul etc. Nu te pieptana de 7000 de ori pe zi cum fac altele si mai au 3 fire in cap.Mananca fructe multe. happy

| AlinaTha112 a răspuns:

Foloseste pantene pro-v, e cel mai bunwinking a si cand ti-l prinzi sa nu il prinzi foarte strans happy. Sper ca te-am ajutat!

| LissaLy a răspuns:

Incearca inainte de a te spala pe cap, sa iti dai cu petrol pe cap, sa freci bine de la radacina pana la varf, si sa stai cu el vreo 2, 3 ore, dar ATENTIE! nu pune mult petrol, pentru ca risti sa ti se irite scalpul si asta ustura, sau poti sa incerci cu o solutie, ii spune: Lotiune regeneranta cu petroleum, de la Gerovital Plant. La mine a functionat, sper sa te ajute!winking