Întrebare recomandată | Ho1 a întrebat:

Vreau sa decorez camera si as vrea niste idei si CUM SE CONFECTIONEAZA decorarile astea! cum ar fi (brad din hartie, fulgusori, babe de omat). poate niste siteuri?!

Răspuns Câştigător
39 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Test

| florinell a răspuns:

Poti sa cauti pe internet diferite videoclipuri care te invata cum sa confectionezi din hartie lucruri minunate.Cauta '' origami '' pe youtube.com si ai sa gasesti tot ce-ti trebe.Bafta!

| Brittanie a răspuns:

Exista Google.Bafta!

| BrOnaJeu a răspuns:

Http://pinterest.com/neet/christmas-ornaments-to-make/

sau mai sunt spreiusile alea speciale pentru geam. La ele iti vor da si niste forme dupa care sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umflii baloanele cat pumnul, dai cu aracet invizibil pe toata suprafata si dupa lipesti ata de ghem/lana. cand se usuca spargi balonul si ti-a iesit un ghem "hade made ".

| Ho1 explică:

.

| Ho1 explică:

.....hli

| Ho1 explică:

Ghkjkl

| AaNdYy a răspuns (pentru Ho1):

Vorbesti romana? sau ti-ai dat cu capu de tastatura

| Ho1 explică (pentru AaNdYy):

Vrei apa?

| Ho1 explică (pentru AaNdYy):

Sa-ti dau?

| AliveOne a răspuns:

Iti trebuie multa rabdate totul se face din hartiewinking

Răspuns utilizator avertizat
| BuGz a răspuns:

Incearca asta : http://www.oneprettything.com/

| slowswag a răspuns:

Fulgii de zapada sunt cei mai usori: decupezi un cerc si il impaturesti ca sa iti iasa un triungi si faci tot felul de modele pe triungi ca sa le decupezi
apoi il despaturesti si iti iese fulgulwinking

| alexandruth a răspuns:

Mai bine fa ceva origami 3D, iti va infrumuseta casa si sugur va atrage privirile. :->

| Sănduțța a răspuns:

Poti sa intrebi si profesoara de tehnologica.Te poate ajuta

| mimi2000mimi a răspuns:

Poti sa faci bradutzi din origami modular:faci stelute mari, mijlocii, mici, le insirui pe un betigas si gata!

| AaNdYy a răspuns:

Intreaba-l pe google

| Ho1 explică (pentru AaNdYy):

Foarte amuzant!

| Ho1 explică (pentru AaNdYy):

Chiar ma tavalesc pe jos de ras

| AaNdYy a răspuns (pentru Ho1):

Trebuia sa fie amuzant?

| AaNdYy a răspuns:

Sa stii ca nu:p

| Ionucaaa a răspuns:

Uite aici nişte site-uri folositoare:
1. Îngeraşi din hârtie:
http://www.youtube.com/watch?v=DYoCd65cwKY

2. Brazi (origami)
http://magiahartiei.blogspot.ro/2010/12/brazi.html

3.Fulgi de hârtie
http://www.ideipractice.ro/......din-hartie

4. Stele din material şi stele de hârtie
http://www.revista-atelierul.ro/......norocoase/

| MyleyCyrus10 a răspuns:

Hey! Si eu vreau sa imi decorez camera cu lucruri facute de mane,mai exact de mine :) Eu am gasit cateva site-uri, care chiar m-au ajutat, tot ce trebuie sa faci este sa scrii pe google "d.i.y tutorial craft", uite si un site, este unul dintre cele mai bune siteuri! :) http://www.oneprettything.com/
Este un site foarte bun si frumos! Sper sa te ajute :) Pe mine m-a ajutat enorm :* Funda? :o3

| bumblebee010 a răspuns:

Http://www.rtv.net/......55129.html
Vezi daca iti place ceva

| Emoxi a răspuns:

Buna,pai un site bun ar fi wehearit, intrii acolo scrii tutoriale si gasesti multe chestii dragute.

| Sabo94 a răspuns:

Camera trebuie sa fei decorata in culorile care te fac linistita. Decoratiunile la fel trebuie sa fie placute ce iti place tie ce te face fericita si te face sa te simti bine. Pe net vei gasi ideile altora si nu ti le recomand. deoarece gusturile difera de la persoana la persoana

| namelessnamelessnameless a răspuns:

De indata ce te decizi exact ce vrei sa faci, poti cauta un tutorial pe youtube

| Curca_Georgiana_1991 a răspuns:

Poti sa faci fulgusori foarte simplu! mai intai tai un patrat de dimensiuni egale din hartie alba apoi il impaturesti de doua ori in forma de patrat! dupa ce l-ai impaturit tai pe margini tot ca intr-o forma de patrat! il desfaci si gata!