| Ganduricolorate a întrebat:

Vreau sa ma fac blonda.Acum sunt satena, insa am o problema.Mi-e frica de aceasta schimbare.Am mai incercat si am avut un rezultat care m-a speriat din cauza faptului ca am folosit prea putina cantitate de vopsea si nu s-a prins pe tot parul.Acum as vrea sa incerc din nou.(Multe persoane mi-au zis ca mi-ar sta foarte bine blonda pentru ca am ochii albastrii si tenul deschis si ma tenteaza si pe mine).Si imi mai e frica ca imi voi arde parul.Cum imi recomandati sa procedez pentru a nu ajunge la portocaliul nedorit?

Răspuns Câştigător
| Raluu21 a răspuns:

Si eu sunt satena natural si m am vopsit blonda :*
Iti recomand sa folosesti o vopsea fara amoniac (syoss, garnier) ca sa nu ti arzi foarte mult parul :*
Este inevitabil sa nu il deteriorezi putin in urma vopsirii, dar cu un balsam bun sau o masca pentru par se rezolva :*
Ca sa eviti nuanta de portocaliu incearca sa te vopsesti treptat :*
De exemplu nu iti iei vopsea blonda direct, mai intai il vopsesti saten deschis iar peste sigur va prinde blondul
Daca urmaresti intocmai instructiunile de pe pachetul de vopsea o sa fie ok, daca poti sa mergi la salon ar fi ideal :* Pup

7 răspunsuri:
| AnarchyUK a răspuns:

Îți recomand să ceri ajutorul unei persoane care știe ce face. E cel mai bine așa.
Mult succes!

| Ganduricolorate explică (pentru AnarchyUK):

Multumesc frumos.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la salon.
Pa, pa.

| umbra09 a răspuns:

Sa citesti si sa faci intocmai cum scrie pe recipient

| TanteMarianne a răspuns:

Păi, unu la mână n-ai cum sa-ți arizi părul, habar n-am cum ți-a trecut asa ceva prin minte(mă scuzi o grămadă de femei iși vopsesc parul și au un par normal).Doi la mână vopseaua de par se duce prin spălat, trebuie doar sa te speli m-ai mult pe cap(in fiecare zi)și daca vrei sa-ti iasa blond, nu portocaliu atunci dă cu foarta multă vopsea!
happy happy happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti cere ajutorul unei vanzatoare la cosmetice cu nuanta potrivita care sa se duca la cateva spalari(asta ca sa vezi daca este sau nu o idee buna blondul), apoi mergi la salon. Daca stai si te gandesti la dezamagirea produsa, bani aruncati pe fereastra si nunata nedorita mai bine la salon si dormi linistita. Toate cele bune.

| Lorena1814 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un salon asa sigur iti va iesi ce culoare iti doresti