| Summerrr_8539 a întrebat:

Vreau si eu sfaturi, remedii pentru celulita :-s. inca nu se vede, dar daca imi strang pielea este vizibila si nu`mi place. stiu ca, ca sa scapi de ea trebuie` sa faci exercitii. sa mananci sanatos, dar pana la urma nimic nu e sanatos pe lume asa ca. vreun sfat, ceva?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| ToxicGirl a răspuns:

Am auzit ca ceaiul verde ajuta sa scapi de celulita...sau cremele anticelulitice.mai este masajul anticelulitic...sau cataplasmelehappy.sau mai sunt trei pasi care crd ca te-ar ajuta happy
Pasul 1: eliminarea toxinelor:
- bea zilnic 1 cana de ceai de soc + ceai verde antiadipos;
- bea zilnic sucul proaspat de la o lamaie;
Pasul 2: consum de legume si fructe crude:
- cand ti-e foame rontaie un morcov, mananca o rosie/ un ardei gras
- la pranz consuma salata verde cu suc de lamaie si ulei de masline (cu castraveti, rosii, ceapa verde etc.)
- dimineata un fresh de fructe proaspete (preferabil citrice) sau orice alte fructe, inclusiv banana;
Fructele si legumele in stare cruda contin antioxidati care ajuta la ameliorarea problemelor provocate in organism de tutun, alcool si poluare.
Pasul 3: evitarea unor alimente care agraveaza celulita
Exclude mancarea gen fast-food, sosuri, maioneze si prajituri cu crema.
Limiteaza consumul de:
- alcool
- carne grasa
- mezeluri
- cascaval si branza feta
- orice este prajit in ulei (ex, chiftele, snitel etc.)
- carnea tocata
- sucuri dulci si acidulate ...baftawinking

2 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Spori, multa apa si masaj cu creme anticelulitice (supliformul e bun si ieftin)

| Helenèa a răspuns:

O crema foarte ieftina, de la plafar, Supliform se numeste, e 10 lei. Te dai cu ea dimineata si seara facndu-ti masaj cam 10 min. Eu am folosit-o si iti spun sincer ca se vad rezultatele. Bineinteles, am combinat-o cu sport. si nu cien stei ce sport, alergat. Iar la mancare, evita grasimile si e trebuie buna. Stiu ca e greu sa te abtii, asa mi-a fost si mie. Dar dupa o perioada o sa vezi ca nu mai simti nevoia:*