| Ririru a întrebat:

Am o intrebare pe care probabil multe fete si o pun. Cum poti scapa de celulita? Sunt slaba
Am 52 de kg,am aspect de coaja de portocala pe picioare (se vede doar cand strang pielea) si pe fese,undr este ceva mai vizibila. Recunosc ca pana acum nu am mancat sanatos,dar de la l vreme m am pus serios pe mancat sanatos si facut sport(cand pot. Alerg,merg pe role,bicicleta,fac multe geno,si asta pentru ca deocamdata nu am timp de sala). Cateva solutii? A incercat cineva masti facute acasa,de ex cele cu zat de cafea? Ceva instructiunii, cum ati scapat?!

2 răspunsuri:
| Isabellblablabla a răspuns:

Un pas important l-ai facut si anume sportul si dieta sanatoasa. Trebuie sa te hidratezi bine cu multa apa, in special acum vara. Incearca sa bei zilnic cate un pahar cu apa in care ai stors o jumatate de lamaie proaspata(daca nu suporti o poti indulci cu cateva lingurite de miere) si poti incerca in fiecare seara un masaj de cateva minute cu o crema anticelulitica. Mai poti incerca impachetarile cu zat de cafea si ulei de masline. Amesteci zatul de la cafea cu cateva linguri de ulei de masline, te masezi in zonele cu probleme si aplici folie alimentara pentru cateva minute, cat rezisti tu. Nu te da batuta si ai rabdare, pentru ca rezultatele nu vor intarzia sa apara!happy

| elynutzu a răspuns:

Si eu am problema asta si alerg. bea multa apa