| Fury a întrebat:

Zineryt vs. Aknesol. Care e mai bun pentru. cosuri?

26 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Aknesol m-a scapat de cosuri dupa o saptamana, dar am ramas cu pete si totusi am continuat sa ma dau cu el. Dupa inca o saptamani, m-am ales cu alergie.

| loricel a răspuns:

Am folosit o perioada Zineryt si nu facem decat sa usuce cosurile. Aknesol n`am incercat pentru ca nu am probleme mari cu acneea. Du`te la un dermatolog sa-ti prescrie ceva potrivit pentru tipul tau de ten, de ce nu, ceva natural.

| Laura46 a răspuns:

ACNEFIT si se prepara in farmacii. Zynerit e bun doar pe perioada tratamentului, apoi te umpli iar de bube

| iuli a răspuns:

Zineryt

| candycarrie a răspuns:

Aknesol.

| Chox a răspuns:

Aknesol!

| Noname_6326 a răspuns:

Aknesol nu stiubig grin dar am folosit zinerit si dupa plima aplicare se observa efectul, iar dupa cateva aplicari deja nu mai ai probleme in privinta cosurilorhappy este destul de scump dar merita. acum depinde ce alte informatii mai primesti.succes~!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt asa de sigura cu zinerytul asta.eu folosesc Avene Cleanance creion corector. e foarte practicsi in plus are si un fond de ten la celalalt capat care te ajuta mereu sa ascunzi imperfectiunile.cat despre capatul celalalt e super usuca imediat cosurile.eu l-am luat din farmacie cu 50 lei.acum depinde de farmacie... pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot face o comparatie deoarece nu am folosit Aknesol, dar am folosit Zineryt si a fost foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit ambele solutii.Am observat ca dupa ce terminam tratamentul cu Zineryt, oricat mi'as fi tratat cosurile, continuau sa apara.In concluzie cosurile dispareau doar in timpul tratamentului.In schimb, dupa o luna de folosit Aknesol s'au vazut rezultate mai bune, am renuntat o perioada la solutie iar tenul meu era mai curat.Acum folosesc Aknesol foarte rar, si tot se vede efectul.In plus Aknesol este si mult mai ieftinhappy

| selshe a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat costa aknesol?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit zineryt si recunosc ca rezultatele s-au vazut dupa prima utilizare, dar dupa ce am terminat cosurile nu au incetat sa apara...Acum folosesc Aknesol sa vad ce-i si cu asta.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat zynerit si nu este bun de nimic nu numai ca nu miau disparut cosurile dar dupa ce nu l-am mai folosit mi-au aparut mai multde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am folosit ambele solutii.Prima data am folosit zinerit[mi la recomandat un dermatolog], mi-au aparut mai multe cosuri si erau mereu inflamate. Pot sa zic ca am folosit c-am vreo luna si ceva.In schimb cand am folosit aknesol[mi l-am cumparat dintr-un plafar, fara ca cineva sa mi`l recomande]si pot sa zic ca mi-a mers foarte bine.Acum na, depinde de fiecare tenbig grin. Pot sa zic ca al meu e foarte grassadsadsad. Mult succes!:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aknesol; e mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc doar Aknesol si este minunat:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca eu folosesc zinetit de 5 saptamani si nu prea se observa nimic nu stiu ce sa mai folosesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aknesol! Eu am inceput cu akknesol abia ieri si deja se vad rezultate! si nu miroase urat! aknesol e cel mai bun.

| iasminhappypills a răspuns:

Eu am Zineryt... e bun, cel putin la mine merge, e o solutie lichida care se amesteca cu un praf si miroase a otet amestecat cu lamaielaughing si te dai cu el de 2X pe zi, recomand la pranz can vii de la scoala sau dimineata daca te duci la pranz la scoala si seara, nu vrei sa mirosi a otet sincer, dar e bun. Mi se pare ca nu poti sa-l iei decat cu prescriptie medicala

| 百合子 a răspuns:

Aknesol happy

| selshe a răspuns:

Crede-ma Zineryt este mult mai bun intr-o luna-doua am scapat complet de cosuri eu il mai folosesc de 2 ori pe zi dimineata si seara eu ti-l recomand deoarece este uluitor spec ca te-am ajutat!

| Kawaii_Andreea_2003 a răspuns:

Da dar poate distruge fata fondul de ten

| mihai_9593 a răspuns:

Este o solutie si mai buna, se numeste acnefit si este un preparat care se face in farmacie.ptr cei interesati se pot trimite monstre gratuite.rezultatele sunt imediate si nu distruge tenul ca zinerytul.costa 25 de lei efectele se vad imediat dupa primele aplicari.ptr detalii la nr:0742305710

| Andreea96_6457 a răspuns:

Aknesol

| Palade_Alin_1997 a răspuns:

In vara anului trecut ( 2012 ), am folosit Zineryt si recunosc ca dupa doar 2 zile, fata mea care era plina de cosuri, a devenit foarte curata!
Eu zic ca este util, vi-l recomand, nu stiu cum e Aknesol, cred ca merita incercat, dar eu merg pe mana Zinerytului happy

| Iris_Tiron_1996 a răspuns:

Am folosit Zineryt timp de un an de zile si mi-a priit dar trebuia sa-l schimb lunar, ma dadeam doar seara si tenul meu era curatat. Acum s-a obisnuit tenul si mi-au reaparut iar multe cosuri. Acum incep sa folosesc Aknesol sper sa fie bun. Am folosit o luna si Himalaya dar nu e bun de nimic.