| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare destul de complexa..cine are placerea sa citeasca pana la sfarsit, si ma poate ajuta cu un sfat iar ajutorul este cel pe care il caut,dau funda!
Deci: Dupa ce termin scoala, as vrea sa ma mut in alta tara pentru ca simt ca nu apartin in acest loc..adica simt ca oamenii din alta tara precum America de exemplu,sunt mai intelegatori,pasnici si tara este mult mai bine dezvoltata decat aici. Eu am putina voce si in viitorul apropiat, vreau sa ma apuc de coveruri si daca as fi in alta tara, as putea sa-mi promovez vocea mai usor decat aici..Simt ca menirea mea este ca sa cant si nu pentru bani ci pentru ca asta m-ar face fericita si implinita sa am o cariera in muzica pe viitor. Dar problema este ca nu am nicio ruda in America,Canada,California, Anglia..etc. in tarile acestea mari si daca as pleca, parintii mei nu m-ar lasa desi as fi majora pentru ca e o tara straina si nici eu nu as vrea singura iar eu sunt sigura ca ei nu ar vrea sa mearga cu mine..si intr-o tara straina, de una singura, sa incep sa-mi cladesc singura o "casa" de la 0, mi-ar fi foarte greu mai ales ca nu as avea pe nimeni drag langa mine..Deci ce as putea face in acest caz? Sa nu se intituleze ca am ceva cu tara mea,Doamne fereste! Imi iubesc tara,aici m-am nascut,aici am crescut doar ca nu imi place mentalitatea oamenilor de aici si pentru ca oamenii nu sunt apreciati asa cum ar trebui pentru talentele lor,atat. Va rog,cine trece,a mai trecut printr-o astfel de experienta, va rog sa-mi ziceti..chiar am nevoie de multe pareri.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde stii cum sunt oamenii in America? Ai fost acolo? Crezi ca e mai bine ca aici? Crezi ca e lapte si miere si daca stii sa canti 2 melodii o sa fii vedete acolo?

Nu ca as vrea eu sa fiu un nasol acum si sa iti stric visele, dar ai cea mai vaga idee ce inseamna sa te muti in SUA? de cati bani ai nevoie sa faci treaba asta? Cat de greu e in tara cu cei mai multi pretendenti la "vedetism" sa te afirmi acolo?

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru suntserios):

Nu am zis ca vreau sa ma mut in America.a fost doar un exemplu.M-am referit ca America este una dintre tarile mari, puternice si cunoscute in lume.Normal ca nu este lapte si miere..nicaieri nu este doar lapte si miere.Si nu am zis ca vreau sa fiu vedeta! Am zis doar ca vreau sa-mi promovez vocea si in alta tara mi-ar fi mai usor.Eu am cerut sfaturi nu critici!

| Expressions a răspuns:

Hey, daca tu crezi ca ai o sansa haide in USA. Actual eu sunt aici stau toata vara, am venit cu programul "Work and Travel" cu care ai putea sa vi si tu daca esti la facultate.

| Livian17 a răspuns:

Ai nevoie de foarte multe chestii pentru a traii acolo, in primul rand bani multi, viza care se obtine foarte greu, extrem de greu, nu te poti duce singura pentru ca dorul de casa te va macina chiar dupa prima zi in care vei ajunge, trebuie sa ai pe cineva cu care sa te sfatuiesti sa vorbesti altfel o sa clachezi si o sa o iei razna. Dar daca ai norocul sa ajungi mult succes.