| andrei125 a întrebat:

As vrea sa dau la poli la Bucuresti la informatica, as vrea sa invat despre progamatica, c+, java, c#..etc, si as vrea sa stiu la ce profil din acestea 2 trebuie sa dau:
- DL Matematica si DL Informatica
- DL Calculatoare si Tehnologia Informatiei.
Va rog ajutati-ma repede, la bac la mate acum am facut tot si trebuie sa iau intre 9, 7-10 la m2

5 răspunsuri:
| Miitzuu a răspuns:

1. Nu e "programatica" ci "programare"
2. Nu e "C+" ci "C++"
3. Programarea nu se invata peste noapte
4. La poli ai nevoie de o baza destul de solida in informatica in general
5. De la ce vine DL?

| andrei125 explică (pentru Miitzuu):

Domeniu de licenta,
2 si stiu ca se scrie c++, m-am grabit deoarece caut un raspuns repede
3 nu-mi este frica de matematica, deoarece cine vrea sa invete va reusi

| Miitzuu a răspuns:

Facultatea de Inginerie Electrica
Facultatea de Energetica
Facultatea de Automatica si Calculatoare
Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei
Facultatea de Inginerie Mecanica si Mecatronica
Facultatea de Ingineria si Managementul Sistemelor Tehnologice
Facultatea de Ingineria Sistemelor Biotehnice
Facultatea de Transporturi
Facultatea de Inginerie Aerospatiala
Facultatea de Stiinta si Ingineria Materialelor
Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor
Facultatea de Inginerie in Limbi Straine
Facultatea de Stiinte Aplicate
Facultatea de Inginerie Medicala
Facultatea de Antreprenoriat, Ingineria si Managementul Afacerilor

Aceasta e lista completa cu facultatile din cadrul UPB Bucuresti. La care din ele zici ca vrei?

| andrei125 explică (pentru Miitzuu):

Facultatea de Automatica si Calculatoare
Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei
la una din astea 2

| Miitzuu a răspuns (pentru andrei125):

Ok, pai e cam asa: indiferent pe care o alegi, ai nevoie sa tii tare la matematica. Daca alegi Automatica si Calculatoare ai nevoie de un minim de fizica si foarte multa info. Daca o alegi pe cealalta ai nevoie de un minim de info si multa fizica.