| AliceFirea a întrebat:

Nu stiu in ce categorie sa pun intrebarea.Azi am fost la mine la salon pentru a-mi aranja o prietena pentru o zii de nastere.Cand am incercat sa deschid usa, ea era deja deschisa, erau niste urme de noroi pe gresie.am incercat sa ma uit pe camera dar nimic,nu s-a vazut nimeni intrand,doar camera de la intrare de afara se vede cu "purici"; ieri seara am ramas pana tarziu acolo pentru a mai ordona una alta,cand am plecat am inchis usa de doua ori cu cheia, chiar am incercat-o sa vad daca este inchisa.Tin sa precizez ca nu a disparut absolut nimic de acolo.Iar angajatele inca nu au primit cheile, desi usa da semne ca ar fi fost sparta deoarece clanta sta ciudat(nu stiu cum sa exprim). Credeti ca este nevoie sa anunt politia sau?(un sfat pls)

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Eu as anunta, daca azi nu iei masuri, maine s-ar putea sa fie prea tarziu!
Fii precautawinking

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti anunta si politia, dar maidegraba rezolva camera "cu purici", fiindca consuma curentul degeaba.
Monteaza cateva camere serioase, cu vedere in infrarosu si conectare prin internet, altfel nu vei putea afla niciodata cine este/a fost intrusul. Un asemenea sistem, cu 4 camere infrarosu, poti achizitiona cu 2-300 euro, iar montarea lor profesionista le va face de folos.

| AliceFirea explică (pentru Bula):

Camere infrarosu am, crede-ma sunt o gramada de bani bagati, si da usa a fost sparta...

| Socea_Rares_1990 a răspuns:

Daca usa a fost sparta atunci ar trebui sa o anunti, dar inainte cheama un profesionist pentru a verifica daca a fost cu adevarat sparta, sa nu fie alarma falsa.