| Madalin_Mada_1992 a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu o intrebare, de fapt una care cuprinde mai multe!
De curand un prieten de al meu si-a deschis o firma si vrea sa stie cam ce obiecte ar trebui sa fie intr-un birou, la baie si la bucatarie in speranta ca pe viitor treaba va merge mult mai bine!
Va multumesc de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Mai intai, ce firma este? Ce domeniu de activitate?
Ca dotari de baza, intr-un birou e necesar sa ai un PC, o imprimanta(plotter eventual), birouri, birotica(folii, capsatoare, creioane, pixuri etc.), scaune ergonomice.
In baie...ca in orice baie, desigur. Nu cred ca e cazul sa intram in amanunte.
Bucatarie...aceeasi situatie ca in baie. Depinde si cate persoane vor lucra acolo.
Te astept cu mai multe detalii.

O zi buna!

| Madalin_Mada_1992 explică (pentru Roxin):

O sa fie in domeniu call center.
Vroiam sa stiu si la baie pentru ca sincer ma intreba pe mine cam ce produse ii trebuie pentru curatare la baie
La bucatarie ma gandeam la un aparat de cafea, un frigider, dar vreau mai multe idei daca se poate.
La birou ma gandeam tot asa la un ceas de birou. chiar nuprea am idei!

| Roxin a răspuns (pentru Madalin_Mada_1992):

Pai produsele de baza pe care le foloseste si acasa. Adica, foloseste si acasa, nu? Cif, Domestos, hartie igienica(multa!), prosoape de maini, sapun lichid, o trusa de prim ajutor(obligatoriu), odorizante.
Pentru bucatarie, da, merge un aparat de cafea, un mini-frigider, tacamuri, pahare, un dispensor de apa...din nou, lucuri de baza pe care le are oricine intr-o bucatarie. Acum sa nu intelegi gresit si sa aduci toata bucataria acolo laughing
In birou poti pune si un ceas, calendar, cateva tablouri eventual, odorizante, acces deschis la prize(foarte important).
Eu iti spun ce am in biroul meu, practic. Deci, nu iti trebuie o imaginatie iesita din comun ca sa pui la punct un birou.

Succes!

| Madalin_Mada_1992 explică (pentru Roxin):

Ok iti multumesc frumis. Cu siguranta le folosesc si acasa sa iti raspund la intrebare, dar ma gandesc ca aici nu sunt acasa si sincer sa fiu ma gandesc sa nu imi aduc nici prea multe lucruri, dar nici putine sa nu imi ajunga.
La bucatarie eu ma mai gandeam si la un cuptor cu microunde sunt foarte multe idei care imi vin, dar carora nu stiu cata importanta sa le acord.
In fine iti multumesc de ajutor si o zi cat mai buna!

| Roxin a răspuns (pentru Madalin_Mada_1992):

Raspunsul la ''cata importanta sa le acord'' e simplu.
In functie de nevoile pe care le ai la birou.
Mai simplu, nu se poate.

Multa bafta in afaceri!

| Madalin_Mada_1992 explică (pentru Roxin):

Multumesc!